Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yapımı bitti

Çerkezköy’de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun yapımı bitirilerek açılış için gün sayıyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2023 17:11
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 17:12
Kaynak: Haber Merkezi
Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yapımı bitti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların spor yapabilmelerine imkân sağlayacak alanlar kazandırmak amacıyla yapımını tamamladığı Çerkezköy Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun açılışını önümüzdeki hafta içi gerçekleştirmeyi planlıyor.

Çerkezköy'de yüzücülerin yetişmesine imkan sağlayacak tesisin bünyesinde, basın ve protokol girişi, seyirci girişi, fuaye alanı, bir yarı olimpik yüzme havuzu, bir çocuk eğitim havuzu, 520 kişilik tribün, kadın ve erkek soyunma odaları, hakem odaları, antrenör odaları, basın odası, ilk yardım odası, fitness salonu, sauna, masaj odaları, vitamin bar ve teknik birimler yer alıyor. KDV dahil yaklaşık 45 milyon TL yatırım bedeli ile tamamlanan proje kapsamında tesiste koşu alanları ve bisiklet yolları ve açık otopark da bulunuyor.

Yapımı tamamlanan Çerkezköy Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda incelemelerde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konu hakkında yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki hafta içerisinde açılışını gerçekleştireceğimiz bu tesisimiz, uzun yıllar boyunca halkımıza hizmet verecektir. Biz heyecanı, enerjiyi ve hizmet aşkını Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ideallerinden alıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ anlayışıyla yetişecek ve dünya çapında büyük başarılar elde edecek sporcuların yetişeceği umuduyla tesisimizin Çerkezköy ilçemize ve Tekirdağ'ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.