Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AYDIN: CANİCE İŞLENEN BİR CİNAYET

Edirne’de sosyal medya üzerinden yapılan bir paylaşımda bir kedinin canice öldürüldüğü haber ve fotoğrafları yeraldı. Bir El Bin Nefes Derneği Başkanı Yağmur Islattı Aydın olayı “canice işlenmiş bir cinayet” olarak nitelendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 30.07.2023 18:14
Haber Güncellenme Tarihi: 30.07.2023 18:14
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
AYDIN: CANİCE İŞLENEN BİR CİNAYET

Edirne’de sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımda bir kedinin canice öldürüldüğü hakkında bir paylaşım yapıldı. Paylaşılan ifadede kedinin kuyruğunun kesildiğini ve iç organlarının dışarıda olduğu ifade edildi. Olaya tepki gösteren Bir El Bin Nefes Derneği Başkanı Yağmur Islattı Aydın “Hapis cezası gelmediği sürece bu böyle devam edecek” dedi.

“BİLİNÇLİ YAPILMIŞ”

Yaşanan olayın bilinçli olarak yapılmış olduğuna değinen Bir El Bin Nefes Derneği Başkanı Yağmur Islattı Aydın “Aynı anda bağırsakların dışarıda olması ve kuyrukta kesik izinin olması araba çarpmasından ziyade kasıtlı olarak yapıldığını düşündürüyor beni. Sadece kuyruk olsa belki daha önce bir operasyon ile kesildi o şekilde olabiliyor çünkü. O şekilde hayatlarına devam edebiliyorlar ama iki tarafın o şekilde oluşu muhtemel olarak canice işlenmiş olan bir cinayet. Bana bilinçli yapılmış gibi geldi açıkçası. Biz daha önce böyle bir olay başımıza geldi ama o zehirlenmeydi. Burada direkt olarak hayvanı kesmişler” dedi.

“YASA DEĞİŞMEDİKÇE CİNAYETLER SÜRER”

İşkenceli ölümlerde dahi para cezası uygulandığına değinen Aydın şöyle konuştu: “Bizim 5199 sayılı bir yasamız var ama aynı kanunun içeriğine bakıldığı zaman hayvanın nasıl öldürülebileceği bu kanun içerisinde yazıyor. Bu tarz işkenceli ölümlerde dahi para cezası uygulanıyor. Bunu önleyemiyoruz üç kuruş para cezası olduğu sürece, bu yasa değiştirilmediği sürece ve bunu yapan insanlara hapis cezası gelmediği müddetçe bu devam edecek ne yazık ki. Biz bu canları kaybetmeye devam edeceğiz. Yasa bize bunu öngörüyor. Biz bu yapan kişiyi tespit ettik diyelim. Alacağı ceza üç kuruş para cezası. Buna devlet eliyle müdahile edilmesi gerekiyor yani mutlaka yasanın değişmesi gerekiyor.”

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.