Hava Durumu

BALKANLI’DAN ÖZGÜR ÖZEL’E TEBRİK

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı CHP 38. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkanlığa seçilen Özgür Özel'i tebrik etti.

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2023 16:00
Haber Güncellenme Tarihi: 07.11.2023 16:00
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
BALKANLI’DAN ÖZGÜR ÖZEL’E TEBRİK

Bundan sonra ülkemizde unutturulan demokratik değerleri halkımıza yaşatarak herkesin umudu ve sesi olacaklarını söyledi.

Balkanlı yaptığı açıklamada: “CHP 38. Kurultayı'nda Türk siyasi yaşamı için demokratik değerlerin ve özgürlüklerin çağdaş ülkeler düzeyinde yaşanması ve uygulanması için örnek olacak çok önemli tarihi bir demokrasi şöleni yaşadık. Halkımızın ve örgütümüzün değişim isteği doğrultusunda olağanüstü demokratik bir ortamda konuşmak isteyen tüm kurultayı delegelerimize görüşlerini özgürce ifade edebilmeleri için söz verildi. Partimizde demokrasinin güçlenmesi ve katılımcılığın arttırılması açısından çok önemli bir adım dönüm noktası oldu. Delegelerimiz kendilerini özgürce ifade ederek demokratik iradeyi yansıtmış oldular. Bu kurultay Cumhuriyet Halk Partisi'nin demokrasiye olan bağlılığını göstermiş, ülkemizde daha güçlü ve demokratik bir yaşamın oluşmasına çok önemli katkısı olacaktır. CHP'nin 38. Olağan Kurultayı Türk demokrasi tarihinde demokrasi tarihinde Demokrasi Şöleni olarak hatırlanacak ve bundan böyle Türk siyasi yaşamına ve diğer partilere de örnek oluşturacaktır. Yeni seçilen Genel Başkanınız Sayın Özgür Özel'e bu zorlu görevde başarılar diliyor, partimize 13 yıl hizmet ederek Hak Hukuk Adalet'ten ayrılmayan sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca Parti Meclisine, Yüksek Disiplin Kuruluna ve Bilim, Kültür, Sanat Platformu'na seçilen üyelerimize de başarılar dilerim. İyi ki bu otoriter ortamda herkesin oksijen bulduğu, nefes alabildiği büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurucusu olduğu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) herkes için var. Hiç kimse gelecekten endişelenmesin, kimse de kendini padişah zannetmesin. Ülkemizi uçurumun kenarından çok çalışarak kurtaracağız. Edirne’mizde diğer her yerde, 5 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde CHP bayrağını dalgalandıracağız. 4 yıl sonra da yapılacak genel seçimlerde de iktidar olacağız. Birlikte başaracağız” dedi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.