Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Bizden de söz, Edirne’nin yollarını çiçek gibi yapacağız”

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, ‘Hep Birlikte Edirne' sloganıyla yola çıkarak çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2024 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2024 15:23
Kaynak: Haber Merkezi
“Bizden de söz, Edirne’nin yollarını çiçek gibi yapacağız”

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, Hep Birlikte Edirne sloganıyla gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerinde dernek ve ev ziyaretlerine ara vermiyor. İba, kentte adım atılmayacak yer bırakmayacağını vurguluyor.

İBA’YA GAZİ OSMAN PAŞA TABLOSU HEDİYESİ

İlk olarak Tokatlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Edirne Başkanı Sabri Yancı ve dernek üyelerini ziyaret eden İba, “Derneğimize ve Dernek adına bana Tokatlı Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa’nın tablosunu hediye eden MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

“SABIRLAR DİLİYORUM”

Ardından Edirne Diyarbakırlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kadri Şimşek’in kayınvalidesi ve Derya Şimşek’in annesi merhume Duru Ünal için taziye ziyaretinde bulunan İba, ailenin acısına ortak oldu. İba, Merhumeye Allah’tan rahmet, tüm ailesine sabırlar diledi.

“TRAFİKTE DAHA ÇOK KADIN SÜRÜCÜ GÖRECEĞİZ”

Daha sonra Direksiyon Usta Öğreticilerle bir araya gelen İba, Kadınların trafikte profesyonelce ve rahat sürüş yapabilmeleri için emek veren usta öğreticilerle sohbet etti. Kadın sürücülerin rahat sürüş yapabilmeleri için çalışmalarının devam edeceğini belirten İba, “Edirne trafiğinde daha çok kadın sürücü göreceğiz. Bizden de söz, Edirne’nin yollarını çiçek gibi yapacağız” ifadelerini kullandı.

“GÖNÜL GÖNÜLE TERTEMİZ, YEMYEŞİL BİR EDİRNE”

Son olarak Nişancıpaşa Mahallesi’nde İlknur Çetik’in evine misafir olan İba, ev sahibi ve misafirleriyle sohbet etti. Edirnelilerin destekleriyle yürüdüklerini aktaran İba, “Kadınlarımızın desteği, gençlerimizin, yaş almış büyüklerimizin, çocuklarımızın kısacası tüm Edirne’mizin destekleriyle yürüyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.