Hava Durumu

“BİZİM YARIŞIMIZ KENDİMİZLE OLACAK”

CHP İl Başkanı Samet Kahraman, İYİ Parti İl Başkanı Alpay Alpagut Engin’in; “Seçimin partimiz ve CHP arasında geçeceğini düşünüyoruz” ifadelerine yanıt vererek; “Bizim yarışımız kendimizle olacak” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2023 17:20
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2023 17:20
https://batiekspres.com/
“BİZİM YARIŞIMIZ KENDİMİZLE OLACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, İYİ Parti’nin 81 ilde belediye başkan adayı çıkaracağını açıklamasının ardından Edirne’deki ittifak durumu ile ilgili konuştu. Batı Ekspres’e açıklama yapan Kahraman, CHP’nin Edirne merkez ve ilçelerdeki yerel seçim çalışmalarını anlattı.

Kahraman, CHP’nin Edirne merkez ve ilçelerdeki kongrelerinin tamamlandığına ve yönetimlerinin yenilendiğine dikkat çekerek, yeni yönetimlerin çalışmalarına ittifak olmayacakmış gibi devam ettiğini söyledi. Kahraman, CHP Edirne İl Kongresi’nin ise 24 Eylül Pazar günü düzenleneceğini açıkladı. CHP’de belediye başkanlığı aday adaylığı başvuruları ile ilgili de konuşan Kahraman, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin’in; “Bu seçimin partimiz ve CHP arasında geçeceğini düşünüyoruz” ifadelerine de yanıt verdi.

“CHP BAYRAĞINI EDİRNE BELEDİYESİ’NE DİKECEĞİZ”

Edirne’de Millet İttifakı kararının CHP ve İYİ Parti Genel Merkezleri tarafından alınabileceğine dikkat çeken Kahraman; “Biz, genel merkezlerimizin aldığı karar doğrultusunda Edirne’de ittifak yapmayı ya da yapmamayı karar alabiliyoruz. Ancak biz uzun zamandır ittifak olmayacakmış gibi çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu yönde de çalışmalarımızı aynı şekilde devam ettireceğiz. Bizim hem merkezde Edirne Belediyesi, hem de bütün ilçelerdeki belediyelerde iddiamız çok yüksek. Biz, CHP bayrağını Edirne merkezde yine Edirne Belediyesi’ne dikeceğiz” ifadelerini kullandı.

“İL BAŞKANLIĞINDA GÖREVE TALİBİZ”

Kahraman, Edirne merkezin dışındaki ilçelerde de CHP örgütlerinin güçlü olduğunu söyleyerek; “Örgütlerimiz ciddi anlamda yenilendi. Yaklaşık 4 yıldır örgütler biraz yıpranmıştı, birçok istifalarımız olmuştu. 24 Eylül’de İl Yönetim Kurulu yeniden seçilecek. Bizler de göreve yeniden talibiz. Bir aksilik olmazsa görevimize devam edeceğiz. Bizim hiçbir kaygımız yok, çok güçlü şekilde çalışacağız. İttifak olması ya da olmaması ile ilgili bir durum söz konusu değil” dedi.

“BELEDİYE SAYIMIZI ARTIRACAĞIZ”

Millet İttifakı’ndaki partilerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak için beraber çalıştığını belirten Kahraman; “İttifakın artılarını ya da eksilerini tartışmayı o dönemde de doğru bulmadım. Her halükarda bize destek olmaya çalıştılar. Bizler ayrı siyasi partileriz. Hepimiz iddiamızı koyacağız. Ama biz çok iddialıyız ve hiçbir endişemiz yok. Yeni örgütlerimizle birlikte çok ciddi bir çalışma yapacağız. Hiçbir sıkıntı yaşamadan da belediye sayımızı artıracağız” sözlerine yer verdi.

“BAŞVURULAR RESMİ OLARAK BAŞLAMADI”

Kahraman, CHP’ye Edirne ve ilçelerinden belediye başkanlığı aday adaylığı için başvuruların resmi olarak başlamadığını açıklarken; “Bizde şu anda Belediye Başkanlıkları için aday adaylığına başvuranlar yok. Söylentiler var, olması da çok normaldir. Ama resmi olarak herhangi bir başvuru sürecimiz başlamadı” dedi.

“İYİ PARTİ’YE GİDEN OYLARIMIZI GERİ ALACAĞIZ”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin’in; “Bu seçimin partimiz ve CHP arasında geçeceğini düşünüyoruz” ifadelerine de yanıt veren Kahraman; “Bizim yarışımız kendimizle olacak. Biz ciddi anlamda bir yarışı AK Parti ya da İYİ Parti olarak görmüyoruz. Biz Edirne’de çok güçlüyüz. Bu süreçte birçok seçmenimiz bizi İYİ Parti ile özdeşleştirdi. Aslında bizim oyumuzun bir kısmı İYİ Parti’de. O süreçte bizi, İYİ Parti ile çok iç içe gördüler ve oraya oy atmakta hiç çekinmediler. Bu durum biz 15 milletvekili verdiğimizde de devam etmişti. Biz, onların var olması için destek olduk. Ama bu seçim artık o seçim değil. Bizim orada emanet oylarımız da var. Seçimlerde o oyları da geri alacağız” diye konuştu.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.