Hava Durumu

ÇEKÜL BAKAN ÖZHASEKİ’YE GÖRÜŞTÜ

ÇEKÜL Vakfı heyeti, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile makamında bir görüşme gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 13.09.2023 18:22
Haber Güncellenme Tarihi: 13.09.2023 18:22
https://batiekspres.com/
ÇEKÜL BAKAN ÖZHASEKİ’YE GÖRÜŞTÜ

ÇEKÜL Başkan Vekili ve Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu üyesi Mithat Kırayoğlu, ÇEKÜL Yönetim Kurulu üyesi Faruk Göksu, Tarihi Kentler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan, ÇEKÜL Yüksek Danışma Kurulu üyeleri Namık Kemal Döleneken ve Erden Güven ile ÇEKÜL Anadolu Araştırmaları Koordinatörü Ahmet Onur Altun’un katıldığı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye yapılan görüşmelerde deprem bölgesinde yapılacak ve yapılması öngörülen çalışmalar ele alındı.

Deprem bölgesinde hızlı şekilde hareket edilmesinin öneminin yanı sıra kentlerin yeniden inşası konusunda sivil toplum kuruluşlarının karar ve uygulama sürecine dahil edilmesi gerektiği kaydedilen görüşmelerde ÇEKÜL’ün kültürel mirasın korunması için üzerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduğu belirtildi. Heyet deprem bölgesindeki kentlerde sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgiyi Bakan Özhaseki’yle de paylaştı. Bakan Özhaseki geçmiş iki dönemde Tarihi Kentler Birliği başkanlığı yapmıştı.

“EDİRNE GEZİSİNİ ANDIK”

ÇEKÜL heyetinde bulunan Edirneli şehir plancısı ve ÇEKÜL Yüksek Danışma Kurulu üyesi Namık Kemal Döleneken görüşmeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Tüm ülkemizde ve özelikle afet bölgesinde yer alan kültür mirası için çalışmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda Ankara'da Sayın Özhaseki ile de bir görüşme yaptık. Görüşmede birlikte yaptığımız Edirne gezisini de andık.”

HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.