Hava Durumu

ÇERKEZKÖY İL Mİ OLACAK?

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin başkanlığında Çerkezköy ilçesinin il olması yolunda atılması gereken adımlar ile ilgili çalışma toplantısı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2023 16:09
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2023 16:09
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
ÇERKEZKÖY İL Mİ OLACAK?

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, başkanlık ettiği çalışma toplantısında “İl olmayı en çok hak eden ilçelerin başında Çerkezköy geliyor. İnanıyoruz ki Çerkezköy hak ettiğini alacak ve cazibe merkezi Çerkezköy’ümüzün sınırları yeniden çizilecek” dedi.

Çerkezköy’ün il olması adına çalışmalarını sürdüren Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyelerinde oluşan bir çalışma toplantısı düzenledi. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin başkanlığındaki toplantıya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ogün Asıl, Yönetim Kurulu Üyeleri Ümit Süthan, Ufuk Mangır, Evren Kahraman, Meclis Üyelerimiz Turgay Kaya, Aydın Özrek, Ömer Karadeniz, Fikri Güzel ve Şaban Kardeş katıldı.

“ÇERKEZKÖY İL VASFINA KAVUŞMALI”

Çerkezköy’ün il olması yolunda girişimlerini sürdüren Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, bu kapsamda çalışmalarını sürdürüyor. Gerçekleştirilen il çalışma toplantısında konuşan Başkan Çetin, “Ülkemizdeki en hızlı büyüyen ilçelerden bir tanesi Çerkezköy. Özellikle sanayi alanında cazibe merkezi olan Çerkezköy, ilçe vasfı ile artık bu hızlı büyümeyi kaldıramayacak durumdadır. Daha da gelişmesi, üretim üssü olarak ülkemizin parlayan yıldızı olan Çerkezköy, bu özelliğini her alana açabilmesi için de il vasfına kavuşmalıdır. Coğrafi konum, nüfus, il merkezine uzaklık, başta hızlı tren hattı olmak üzere lojistik anlamda da çeşitliği fazla bir bölge. Çerkezköy, gelişmeye devam ediyor. Bu gelişimin devam etmesi, ülkemize sağlanacak katma değerin artması adına Çerkezköy’ün il olması gerekmektedir. Kısa bir süre sonra sınırlarımız artık bu yükü göç taşıyamaz duruma gelecektir. Bölgemizdeki sorunların ivedilikle çözülmesi, hızlı karar alabilme yetkisinin olabilmesi de bölgemize ve ülkemize değer katacaktır. Burada gerçekleştireceğimiz çalışmaları, belirli bir plan dahilide hazırlayıp, gerekli mercilere sunmalıyız” ifadelerini kullandı.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Başkan Ahmet Çetin’in ardından konu ile ilgili fikir alışverişinde bulunularak görüşler paylaşıldı. Belirtilen öneriler ile ilgili olarak; Çerkezköy neden il olmalı? İl olmasının faydaları neler olacaktır? İl olmazsa ne gibi tehlikelerle karşı karşıya kalacak? Sınırları içerisinde hangi ilçeler yer almalı? Sanayi gelişimine ve dolayısıyla ülkeye katkıları, bölgemizin son 20 yıldaki yaşadığı değişim ile ilgili raporlar hazırlanmasına, hazırlanan raporun belirlenen süresi içerisinde gerekli yerlere ulaştırılmasına karar verildi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.