Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP’li kadınların 8 Mart etkinliği

CHP, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi program düzenledi. 81 ilde eş zamanlı olarak CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın açıklamasını, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu okudu.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2024 14:44
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2024 14:46
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
CHP’li kadınların 8 Mart etkinliği

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi program düzenledi. Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın’ın da katıldığı programda CHP kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 81 ilde eş zamanlı olarak yaptığı açıklamayı CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu okudu. İster ev kadını olsun, ister fabrikada elleri nasır tutan bir işçi olsun bütün kadınların emekçi olduğuna vurgu yapılan açıklamada; “Bugün, New York'ta hakları için direnirken yanarak yaşamını kaybeden kız kardeşlerimizi saygıyla anma günüdür. Bugün, dünyanın tüm kadınlarının uluslararası dayanışma günüdür. Bugün, kadının insan hakları için farkındalık günüdür. Bugün, mücadeleyi büyütme, umudu örgütleme günüdür” ifadelerine yer verildi.

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN KADINLARIN PAYI ARTTIRILACAK

Açıklamanın okunmasının ardından tüm CHP’li kadınlar Saraçlar Caddesi’ne yürüdüler. Saraçlar Caddesi’nde Edirne Belediyesi’nin kadınlara çiçek dağıtma etkinliğine katılan Filiz Gencan Akın ve kadınlar CHP seçim çadırı önünde çalan müzik eşliğinde vatandaşlarla beraber bir süre eğlenceli vakit geçirdiler. Daha sonra cadde üzerinde hazırlanan kürsüde konuşan Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın; Belediye Başkanı seçilmesi durumunda bütçeden kadınlara ayrılan payın arttırılacağının sözünü verdi. Gencan Akın; “Bugün sizin kıymetli desteklerinizle kendimi çok güçlü hissediyorum. Bizler yerel yönetim anlayışımızda sloganımız kadınlar hep bir adım önde, kadınlar hep birlikte sloganıyla yola çıktık. STK’larımızla, kadın örgütlerimizle hep beraber hareket edeceğiz, hep beraber üreteceğiz, hep beraber kazanacağız. Bundan sonra belediye kadınların evi olacak ve orada hep birlikte olacağız. Belediyede her zaman kadın aile hizmetlerine biraz daha düşük bütçe verilirdi. Bu da benim size bir kadın olarak müjdem olsun. Artık bütçede çok güçlüyüz ve bütçede yapılacak işler için bir payımız var” diye konuştu.

Saraçlar Caddesi’ndeki programın ardından CHP’li kadınlar Atatürk büstüne çelenk koyma töreni gerçekleştirdiler.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.