Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP’li Tanal’dan İba’ya afiş eleştirisi

CHP Edirne Belediye Başkan adayı Filiz Gencan Akın’ın seçim çalışmasına katılan CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba’nın afişlerini eleştirerek; AK Parti ambleminin boyutunun küçük kullanıldığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2024 15:57
Haber Güncellenme Tarihi: 26.03.2024 16:01
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
CHP’li Tanal’dan İba’ya afiş eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan adayı Av. Filiz Gencan Akın, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi çalışmalarına devam ediyor.

Akın, bugün Kıyık semtinde vatandaşlarla bir araya gelirken; seçim çalışmasına CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal ve CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan destek verdi. Akın, Kıyık semtindeki kıraathaneleri ziyaret ederek vatandaşlardan destek isterken; esnafı da tek tek gezdi. Akın’a ziyaret programı sırasında CHP Milletvekilleri Tanal ve Yazgan da katıldı.

“EDİRNE’DE AKP’YE DESTEK VERİLMEMESİ LAZIM”

Akın, seçim çalışmasına destek veren Tanal ve Yazgan’a teşekkür ederken; Tanal ise çalışmaya katılan CHP üyeleri ve vatandaşlara seslendi. Tanal, dün Kırklareli’ni, bugün ise Edirne’yi ziyaret ettiğini belirterek; “Yanınızdayız. Başarılar diliyorum. Arkadaşlar, benim sizden ricam; tempomuzu hızlandıralım. Daha fazla çalışalım ve Cumhuriyetin, Atatürk’ün kalesini hiç kimseye teslim etmeyelim. Ben Şanlıurfa milletvekiliyim. AKP’nin kalesi olan Şanlıurfa’da herkes AKP’den uzaklaşırken; Edirne gibi bir Cumhuriyetin kentinden AKP’ye destek verilmemesi lazım” ifadelerini kullandı.

İBA’NIN SEÇİM AFİŞLERİNE DİKKAT ÇEKTİ

Tanal, konuşmasında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba’nın afişlerine dikkat çekerek; “Benim nüfus cüzdanım benim kimliğimdir, onurumdur, her şeyimdir. Arabalarımızda, her yerde CHP’nin altı oku, bayrağı, amblemi vardır. Bununla da gurur duyuyoruz. Ama AKP’nin belediye başkan adayı, AKP’nin amblemini seçim afişlerine, broşürlerine ve billboardlarına küçücük bir şekilde yapıştırıyor, halkın görebileceği şekilde yapıştıramıyor ve genel başkanlarının fotoğrafıyla aynı karede hiç fotoğrafı yok. Bu neyi gösteriyor? Demek ki ayıplı bir iş, savunamayacak bir durumla karşı karşıya ve bu takiyeyi İzmir’de de yapıyorlar. İzmir’de ve çağdaş bir şehir olan Edirne’de halkı kandırmak için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, AKP’yi savunamadıkları için kendi parti amblemlerini kullanamıyorlar. Bunu halka anlatın” dedi.

“AKP ÜLKENİN BEKA SORUNU HALİNE GELMİŞ DURUMDA”

AK Parti’ye de eleştiriler yönelten Tanal; “AKP bu ülkeden giderse huzur, bereket, barış, bolluk olur. Aslında AKP, ülkenin beka sorunu haline gelmiş durumda. Enflasyonun, işsizliğin, pahalılığın, adaletsizliğin sebebi AKP’dir. Onun için bir an önce burada CHP’nin sandıklarını daha fazla yaparak, değerli Filiz başkanımızı başkan yapmanızı istirham ediyorum. Şanlıurfa geri kalmışsa AKP yüzünden kalmıştır. Şanlıurfa’da işsizlik, hukuksuzluk, kayırmacılık, adaletsizlik, mevsimlik tarım işçileri varsa AKP belediyeciliği, AKP yönetimi yüzündendir. Eğer siz burayı AKP’ye teslim ederseniz siz de aynı sıkıntıları yaşamış olursunuz” sözlerine yer verdi.

“KALEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Tanal, konuşmasının ardından Akın ve CHP’lilere seçim çalışmalarında başarılar dilerken; Akın da Tanal’a teşekkür ederek; “Kalemize sahip çıkacağız” dedi. Tanal ve Yazgan’ın ziyaretinin ardından Akın, Kıyık semtindeki ziyaret programına devam etti.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.