Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ciravoğlu: “Biz şov toplantısı düşünmedik”

CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Ciravoğlu, parti üyeleri ve vatandaşlar ile bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 15:52
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 16:11
Kaynak: MERT ERİŞKİN
Ciravoğlu: “Biz şov toplantısı düşünmedik”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Ciravoğlu, parti üyeleri ve vatandaşlar ile bir düğün salonunda bir araya geldi. Büyük kalabalıkla karşılanan Ciravoğlu, aday adaylığından çekilen Harika Taybıllı, Bülent Bacıoğlu, Ayhan Murat Dursunoğlu’na teşekkür etti. Ciravoğlu, çekilen adayların kendini değil, kendinden önce CHP’yi, ülkesini ve halkını düşündüğünü söyledi. 

“HALK İÇİN ÜRETEN İNSANLARIZ”

Toplantıda konuşan Ciravoğlu, “Bu toplantımızın amacı üyelerimizin bir bilgilendirme ve çalışma toplantısıdır. Asla bir şov toplantısı ya da bir miting tarzında toplantıyı düşünmedik. Bizler iş üreten insanlarız, proje üreten insanlarız, halk için bir şeyler üreten insanlarız. Bu nedenle sizlerle birlikte partimize ait konuları konuşacağız. Bizler açıklıktan ve şeffaflıktan yanayız” dedi.

“35 YIL SONRA EDİRNE’DE ÖN SEÇİM YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Ciravoğlu, “Çok kısa bir süre içerisine sıkışmış olan ön seçim ve aday belirleme takvimi sonucunda bugün son gününe gelmiş durumdayız. Elde olmayan nedenlerle geç açıklanan bir tabloyu çok kısa süre zarfında gerçekleştirmek ve 35 yıl sonra ilk defa Edirne’de CHP adayını belirlemek için ön seçim yapmak için yola çıktık. Bu demokrasi adına çok olumlu bir şeydir” ifadelerine yer verdi.

“HEP BİRLİKTE DİK BİR DURUŞ SERGİLEMELİYİZ”

Parti olarak birlikte bir duruş sergilemenin önemine değinen Ciravoğlu, “Olayın başlangıcına iki ana konumuz vardı. Bir tanesi yarın yapılacak olan ön seçim diğeri ise 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim. Bununla ilgili olarak öncelikle ön seçim için hızla çalışmalarımıza başladık. Biz ekip olarak 2 yıldır partiye katkı sunmak amacıyla yapmış olduğumuz çalışmalarımız var. Arkadaşlarımızla birlikte her türlü katkıyı vermeye çalıştık. Öne çıkardığımız bir unsur vardı. CHP’nin bütün unsurlarıyla bir bütün halinde önce ön seçime ardından da yerel seçime taşımaktı. Bu doğrultuda herkese kucak açtık. Taktir edersiniz ki bizlerden oluşan bir toplumda yaşıyoruz. Zaman zaman kırgınlıklar olabilir, küskünlükler olabilir, çatışmalar olabilir, siyasi ayrıntılarda farklılıklar olabilir, parti içerisinde siyasi yarışlar olabilir. Bunların hepsi doğaldır. Bunların sonucunda birtakım problemlerin olması kaçınılmaz bir şeydir. Kafamızı kuma görüp yok sayamayız. Ancak önemli olan buralardan ayağı kalkarak, kol kola hep birlikte bir duruş sergileyebilmek. CHP’nin bütünlüğünü ve gücünü sadece Edirne’ye ve topluma değil, bütün Türkiye’ye haykırabilmektir” diye konuştu.

“TAKDİRİ ÜYELERİMİZE BIRAKIYORUM”

Aday belirleme sürecinde takdiri üyelere bıraktığını belirten Ciravoğlu, “Yarın bir ön seçim yapacağız. Sizler ve Merkez İlçede kayıtlı olan bütün üyelerimiz 5 aday adayından birisini tercih edecek ve belediye başkan adayımızı belirleyecekler. Burada bizim öne çıkarmak istediğimiz bir konu ise; yarın yapılacak olan seçimde, belediye başkan adayını değil, Edirne Belediye Başkanlığı yerel seçimini kazanacak adayı belirleyeceğimiz iddiasıdır. Bunun takdirini üyelerimize bırakıyorum. Sağ duyu ile, akılcı ve sakin düşünerek 31 Mart Yerel Seçimini kimle kazanacaksak ondan yana tercih kullanmalarını, asla ve asla başka kaygılarla ve kuşkularla oy kullanmamalıdır. Şimdiden hepinizin desteğini belirtmek istiyorum” dedi.

“AYNI ANLAYIŞLA BU DURUM SÜRECEKTİR”

Ciravoğlu, “İkinci bir konu ise; 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim. 35 yıldır sadece 5 yıl kaza dönemi diyebiliriz buna. Edirne Belediyesi’nde CHP’nin bayrağı dalgalanıyor. Bu sizlerle ve bizlerle oldu. Bu katkılarla partimiz bu günlere geldi. Kabul etmemiz gerekir ki hepimizin hataları olabilir. Bunların yanında bireysel değil de genele baktığımızda Edirne Belediyesi’nin, CHP’nin kimsenin burnunu kanatmadan, kimseyi ekmeğinden etmeden, hiç kimseyi mağdur etmeden gelmiştir. Bundan sonra da aynı anlayışla bu durumu sürdürecektir” şeklinde konuştu.

“ÖN SEÇİMDE GÖRÜŞMEK ÜZERE”

Ciravoğlu “Hepimiz Edirne’de yaşıyoruz. Edirne, Türkiye’nin en çağdaş kentlerinden birisidir. Sosyali kültürel, ekonomik ve demografik yapısıyla cumhuriyet ilkelerine, demokrasiye laikliğe ve de hepsinden önemlisi Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir kenttir. Bu sevgili halk burada dururken, karşımızda değil ittifak, duvar olsa, kaleler olsa yıkıp geçeceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız. Güzel günler, aydınlık günler için yarın ön seçim sandığında buluşmak üzere hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Program Ciravoğlu ve partililerin bayraklar ile birlikte poz vermesiyle sona erdi.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.