Hava Durumu

ÇORLU ATA'SINI ANACAK

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü Çorlu’da gerçekleştirilecek program ile anılacak.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2023 14:07
Haber Güncellenme Tarihi: 08.11.2023 14:08
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
ÇORLU ATA'SINI ANACAK

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Atatürk’ü anma programı, 10 Kasım Pazar günü saat 09.00’da Atatürk Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayacak. Atatürk’ün hayata yumduğu saat olan 09.05’te ise sirenler çalmaya başlayacak, bayraklar yarıya indirilecek ve Ata’mızın anısına saygı duruşunda bulunulacak.

10-16 Kasım 2023 Atatürk’ü Anma Haftası nedeniyle hazırlanan program kapsamında 10 Kasım’da saat 14.00’te Atatürk Evi’nde Mektebim Okulları Çorlu öğrencilerinin hazırladığı “Sonsuza Kadar” adlı anma etkinliği düzenlenecek. Etkinlik, halka açık olup Atatürk Evi’ne girişler ise ücretsiz olacak.

10 Kasım akşamında ise Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde günün anlam ve önemine ithafen bir söyleşi gerçekleştirilecek. Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı, “Anmaktan Anlamaya Doğru Atatürk” adlı söyleşide Çorlulularla buluşacak ve Atatürk’ü anlatacak.

15 Kasım’da ise Yazar Mustafa Kemal Ulusu, “Atatürk’ün Yanı Başında” isimli söyleşisiyle Çorlu’da Atatürk severlerle bir araya gelecek. Etkinlik, saat 18.00’de Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.