Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dünya listesine giren ‘simit’ Edirne’de de ilk sırada

Edirne’de pastane esnafı Nuri Mert, dünyanın en iyi hamur işi lezzetleri arasına giren simidin Edirne’de de ilk sıralarda olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2024 10:47
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2024 10:49
Kaynak: HİLAL PEKER
Dünya listesine giren ‘simit’ Edirne’de de ilk sırada

Edirneli pastane esnafı Nuri Mert, dünyanın en iyi hamur işi lezzetleri arasında yer alan simidin, Edirne'de de büyük ilgi gördüğünü söyledi. Mert, simidin kalitesinin ve lezzetinin yanı sıra geleneksel yöntemlerle üretilmesinin de bu başarının arkasındaki önemli faktörlerden biri olduğunu vurguladı. Bu durumun, simidin sadece Edirne'de değil, dünya çapında da takdir edilmesine katkıda bulunduğunu söyledi.

“SİMİDİN PÜF NOKTASI PEKMEZ”

Simidin dışının gevrek olması için püf noktasının pekmez olduğunu söyleyen Mert; “Simit, Edirne’de de büyük rağbet görüyor. Çok satılan ürünler arasında ilk sırada diyebiliriz. Fiyat olarak da makul. Biz ülke olarak zaten hamur işini hem çok seviyoruz hem de çok iyi yapıyoruz. Simidin püf noktası pekmezdir. Pekmez ile dışı gevrek içi yumuşak oluyor. Kahvaltıların vazgeçilmezi, en çok tercih edileni. Dünya listesine girmesi de gurur verici” diye konuştu.

HİLAL PEKER

Kaynak: HİLAL PEKER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.