Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Edirne’de Çocuklardan ‘Biz Atatürk Gençleriyiz’ Performansı

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı İlkokulu konseri bugün düzenlendi. Konsere Çocuk Orkestrası ve korosunun birlikte sergilediği performans damga vurdu. Muammer Sun’un ‘Biz Atatürk Gençleriyiz’ adlı eserini seslendiren orkestra ve koro, katılımcılardan yoğun alkış aldı.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2024 18:55
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 18:58
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı İlkokulu konseri bugün gerçekleştirildi. Devlet Konservatuvarı Sanat, Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen konsere akademisyenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Konser, Türkmen Ozan Tanış’ın yönetiminde sahne alan koronun söz ve müziği Yavuz Durak’a ait olan ‘Yanlış Masal’ adlı eseri seslendirmesi ile başladı. Koroya, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çocuk Orkestrası da eşlik etti. Konserde ayrıca koro ve orkestra tarafından Sezen Aksu’nun ‘Olmaz Olsun’ adlı eseri seslendirildi.

‘BİZ ATATÜRK GENÇLERİYİZ’ COŞKUYLA SESLENDİRİLDİ

Konserde koro ve orkestra son olarak söz ve müziği Muammer Sun’a ait olan ‘Biz Atatürk Gençleriyiz’ adlı eser seslendirildi. Geleceğin sanatçılarının eseri seslendirdiği sırada konserde coşku artarken; katılımcılar da koro ve orkestraya alkışlarıyla eşlik etti. Eserin sonunda koro ve orkestra katılımcılar tarafından yoğun alkış aldı.

37 ÖĞRENCİDEN BİREYSEL PERFORMANS

Koro ve orkestranın performansının ardından konser, Yarı Zamanlı İlkokulu’nda eğitim öğretim gören toplam 37 öğrenci tek tek sahne alarak performanslarını sergilemesi ile devam etti.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.