Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Edirne’de milli takım seçmeleri sona erdi

Uluslararası 5. Edirne Kupası ve Türkiye Yıldız-Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmeleri sona erdi.

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2024 19:01
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2024 20:10
Kaynak: MERT ERİŞKİN
Edirne’de milli takım seçmeleri sona erdi

Edirne’de Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen Uluslararası 5. Edirne Kupası ve Türkiye Yıldız-Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmeleri sona erdi.

25 şehirdeki 70 kulüpten 107 kadın ve 162 erkek sporcu olmak üzere toplam 269 sporcunun katıldığı karşılaşmalar, nefes kesen anlara sahne oldu. Programda antrenör ve dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

“KAKAVA ŞENLİKLERİ’NDEN DAHA ÇOK GELİR ELDE ETTİRDİK”

Karşılaşmaların Edirne’ye ekonomik gelir elde ettiğini vurgulayan Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanvekili Güven Duvan; “Uluslararası 5. Edirne Kupası ve Türkiye Yıldız-Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmeleri’nin sonuna geldik. 3 gün boyunca başarılı yarışmalar izledik. Türkiye'nin yanı sıra Portekiz, Yunanistan, Moldova, Lübnan ve Azerbaycan'dan sporcular kıyasıya rekabet içerisinde yarıştılar. Bu müsabakalarla birlikte Edirne’mize 3 gün boyunca Kakava Şenlikleri’nden daha çok bir ekonomik gelir elde ettirdik. Dileğimiz; bunun değerinin bilinmesi, gerek bürokrasi tarafında, gerek alt tarafında bu müsabakalara daha fazla ilgi gösterilmesi ve devamlılığının sağlanmasıdır. 2-4 Mayıs tarihlerinde yine Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda Milli Takım seçme yarışları ve olimpiyat akredite yarışları olacak. Bu, Paris Olimpiyatları öncesinde sporcularımızın son deneme yarışı olacak. Bu yüzden bizim için çok önemli. Oradaki sporcularımıza da şimdiden hem başarılar diliyorum, hem de Edirne halkımızı yarışmalara davet ediyorum” dedi. Program bütün karşılaşmaların gerçekleşmesiyle sona erdi.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.