Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Edirne “Hackathon” Etkinliği Düzenlenecek

Edirne Belediyesi, Wellbased projesi kapsamında Edirne’de enerji yoksulluğu yaşayan hanelerin ve yerleşimlerin genel yaşam koşullarının çevresel, sosyal ve ekonomik yönden iyileştirilmesini hedefleyen bir Hackathon etkinliği düzenleyecek.

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2024 15:48
Haber Güncellenme Tarihi: 06.06.2024 15:48
Kaynak: Haber Merkezi
Edirne “Hackathon” Etkinliği Düzenlenecek

Edirne Belediyesi, pilot şehir olarak yer aldığı Ufuk 2020 projesi olan Wellbased kapsamında “Edirne’de enerji yoksulluğu yaşayan hanelerin ve yerleşimlerin genel yaşam koşullarının çevresel, sosyal ve ekonomik yönden iyileştirilmesi” konusu çerçevesinde bir Hackathon etkinliği düzenlenecek. 15 yaş ve üzeri tüm vatandaşların katılabileceği yarışmanın kazanan takımı ise tablet ve plaket ile ödüllendirilecektir.

13 Temmuz Cumartesi Günü Saat: 10.00’da Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarında başlayacak yarışma, Edirne ilinde enerji yoksulluğu yaşayan hanelerin daha sağlıklı bir yaşam sürdürülebilmeleri için yaşadıkları ortam kalitesinin çevresel, sosyal ve ekonomik yönden iyileştirilmesi amaçlamaktadır.

Bu kapsamda yarışmacıların mevcut bağlamı dikkate alarak çözüm önerileri geliştirmesi hedeflenmektedir.

15 yaş ve üzeri, enerji yoksulluğu konusunda bilgi sahibi, ekip çalışmasını seven, çözüm odaklı çalışan, yaratıcı fikir üretebilen herkesin katılabileceği yarışma, en fazla 5 kişiden oluşacak takımların belirlenmesi ile başlayacak. Ardından mentörler eşliğinde takım sunumları gerçekleştirilecek. Jürinin değerlendirmesi sonucunda kazanan takıma tablet ve plaket hediye edilecektir.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.