Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Edirnelilerden Sadık Ahmet’e tam not

Çekimleri Edirne’de gerçekleştirilen ve bugün vizyona giren, Dr. Sadık Ahmet’in hayat hikayesini konu alan “Sadık Ahmet”e Edirnelilerin ilgisi yoğun oldu.

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 17:45
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 17:47
Kaynak: HİLAL PEKER
Edirnelilerden Sadık Ahmet’e tam not

Batı Trakya Türklerinin hakları için verdiği mücadele ile tanınmış bir tıp doktoru ve siyasetçi olan Dr. Sadık Ahmet’in hayat hikayesini konu alan ve çekimleri Edirne’de gerçekleştirilen “Sadık Ahmet” bugün vizyona girdi.

Filme Edirnelilerin ilgisinin yoğun olduğu görüldü. Film, seyircilere sadece Dr. Sadık Ahmet'in hayatına değil, aynı zamanda Batı Trakya Türklerinin geçmişine ve mücadele tarihine duydukları ilgiyi canlandırdı. Edirne'de gerçekleştirilen çekimlerle yerel bir dokunuş kazanan film, Dr. Sadık Ahmet'in hayatının çeşitli yönlerini izleyicilere aktarıyor. Filmi izleyenler hikayenin doğru yansıtıldığını söyledi.

“GÖZYAŞLARIMA HAKİM OLAMADIM”

İzleyicilerden Aysun Tatar, gözyaşlarına hakim olamadığını ve filmi çok beğendiğini söyleyerek “Film çok güzel, çok etkilendim gözyaşlarıma hakim olamadım. Sadık Ahmet’in gerçek hayat hikayesi nasılsa, onu yansıtmışlar. Çok efsane bir film olmuş. Oyunculuklar çok iyiydi, zaten çok iyi isimler var oyuncu kadrosunda. Edirne’yi izlemek ayrı bir keyifliydi” dedi.

“BEKLENTİMİ KARŞILADI”

Büşranur Yaman ise filmde Edirne’den tanıdık yerler görmesinin kendisini mutlu ettiğini ve hikayenin doğru yansıtıldığını ifade ederek şöyle konuştu; “Filmi çok beğendim, Edirne’de çekilmiş olması da cezbedici tabi. Edirne Lisesi, Atatürk Kültür Merkezi gibi tanıdık yerler direkt gözüme çarptı. Bugün vizyona girmiş olması ve ilk seanslarından birine gelmiş olmak mutlu etti. Duygulu bir filmdi. Bakanlık tarafından desteklenmesi de ayrıca hoşuma gitti. Hikaye doğru yansıtılmış. Kesinlikle beklentimi karşıladı. Batı Trakya’da yaşayan vatandaşlarımızın bu sorunları hep vardı, devam ediyordu hikaye doğru yansıtılmış. Ben çok beğendim herkesin emeğine sağlık.”

HİLAL PEKER

Kaynak: HİLAL PEKER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.