Hava Durumu

EDİZ ÜN ANITKABİR’DE

CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, Anıtkabir’i ilk kez genel başkan olarak ziyaret eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le birlikte ziyarete katılan 10 milletvekilinden birisi oldu.

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2023 15:28
Haber Güncellenme Tarihi: 10.11.2023 15:28
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
EDİZ ÜN ANITKABİR’DE

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Genel Başkan olarak ilk kez Anıtkabir’deki 10 Kasım törenlerine katıldı. Protokol kuralları gereği 10 kadar milletvekilinin alındığı törenlerde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in davetiyle Edirne Milletvekili Ediz Ün de yer aldı.

“GÜÇLÜ BİR ZAFER KAZANACAĞIZ”

Özgür Özel’in davet ettiği 10 milletvekili arasında yer alan Edirne Milletvekili Ediz Ün, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak değişimden aldığımız güçle Türkiye’yi adalet, demokrasi, özgürlük ile buluşturacak; önümüzdeki yerel seçimlerde çok güçlü bir zafer kazanacağız. Ölümünden 85. yıl sonra bile bize rehberlik eden Ulu Önderimizin izinde ve ışığında CHP’nin iktidarlığında Cumhuriyetimizi çağdaş uygarlık düzeyine taşıyacağız. Sen rahat uyu Atam. İki büyük emanetini sonsuza kadar koruyacağız” dedi.

GENEL BAŞKAN OLARAK İLK KEZ

38. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı’nda CHP Genel Başkanlığı’na seçilen Özgür Özel, CHP Genel Başkanı olarak ilk kez resmi törenlerde yer aldı. Özgür Özel, 10 Kasım Atatürk’ün Anma Günü nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törenlere 10 kişilik milletvekili kadrosu ile katıldı. Protokol kuralları gereği 10 kadar milletvekilinin alındığı törenlerde, CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün de CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in davet ettiği milletvekilleri arasında yer aldı.

“HER ŞEYİ ONA BORÇLUYUZ”

10 Kasım’da Atatürk’ün huzurunda olmanın ayrı bir heyecanı olduğunu söyleyen CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, “Bu yıl 10 Kasım’da milletvekili olarak, Genel Başkanımızla birlikte Anıtkabir’de Ata’mızın huzurundaydık. Sayın Genel Başkanımız ilk kez CHP Genel Başkanı olarak bu törenlere katıldı. Genel Başkanımızın Anıtkabir’de düzenlenen törenlere bizi de davet ederek, onurlandırdı. Cumhuriyetimizin ve Partimizin Kurucusu İlk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e tüm Türk ulusu olarak minnettarız. Bu topraklarda özgürce aldığımız her nefesi, bağımsızlığımızı, egemenliğimizi, kısacası sahip olduğumuz her şeyi O’na borçluyuz” diye konuştu.

“EMANETİNİ KORUYACAĞIZ”

Kendisini 10 Kasım törenlerine davet CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e teşekkür eden Milletvekili Ediz Ün, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk (Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir) demişti. Cumhuriyet Halk Partisi olarak değişimden aldığımız güçle Türkiye’yi adalet, demokrasi, özgürlük ile buluşturacak; önümüzdeki yerel seçimlerde çok güçlü bir zafer kazanacağız. Ölümünden 85. yıl sonra bile bize rehberlik eden Ulu Önderimizin izinde ve ışığında CHP’nin iktidarlığında Cumhuriyetimizi çağdaş uygarlık düzeyine taşıyacağız. Sen rahat uyu Atam. İki büyük emanetini sonsuza kadar koruyacağız. Bundan sonra yapılacak ilk genel seçim Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının başlangıcı olacak. Bu bizim Cumhuriyetimizin ve Partimizin Kurucusu İlk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı borcumuzdur” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.