Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engin'den Ramazan Bayramı kutlaması

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2024 14:07
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2024 14:08
Kaynak: Haber Merkezi
Engin'den Ramazan Bayramı kutlaması

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, bayram mesajında, tüm Edirne halkının ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutlarken, Filistin'de yaşanan zulme ve insan hakları ihlallerine dikkat çekti ve bu durumun bir an önce sona ermesi çağrısında bulundu.

Engin mesajında, "Bu mübarek Ramazan Bayramı’nda, tüm dünyada barış ve huzurun hakim olmasını diliyoruz. Ancak ne yazık ki, Filistin'de uzun yıllardır devam eden zulüm ve çatışmalar, bayram sevincimizi gölgelemekte. Filistin halkının maruz kaldığı adaletsizliklere ve insan hakları ihlallerine karşı duyarsız kalmamak, uluslararası toplumun sorumluluğundadır" dedi.

İl Başkanı Engin, Filistin'deki durumun düzeltilmesi için uluslararası çabalara destek verilmesinin önemine vurgu yaptı: "Tüm dünyanın, Filistin halkına yönelik zulmün sona erdirilmesi için bir araya gelmesi ve adil bir çözüme ulaşılması gerekiyor. Bu bayram vesilesiyle, Filistin'de barışın bir an önce tesis edilmesi ve insanların insanca yaşayabileceği bir düzenin kurulması en büyük dileğimizdir."

Engin, mesajını şöyle tamamladı: "Ramazan Bayramı’nın, Filistin'de ve dünyanın dört bir yanında barış ve huzurun sağlanmasına katkıda bulunmasını umuyor, tüm Edirne halkının ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Birlikte, daha adil ve huzurlu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz."

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.