Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engin; “İYİ Parti’nin iyi yerlere geleceğine inanıyorum”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, partisinin seçimli olağanüstü kurultayına katılanların çok mutlu olduğunu söyleyerek; “İYİ Parti’nin gerçekten iyi yerlere geleceğine ve kazanacağına inanıyorum” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.04.2024 16:30
Haber Güncellenme Tarihi: 28.04.2024 16:32
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
Engin; “İYİ Parti’nin iyi yerlere geleceğine inanıyorum”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, partisinin Ankara’da düzenlenen seçimli olağanüstü kurultayı ile ilgili açıklama yaptı.

Engin, İYİ Parti’nin örnek bir seçimli olağanüstü kurultayı yaşadığını ve katılanların çok mutlu olduğunu belirterek; Genel Başkanlığa seçilen Müsavat Dervişoğlu’nu tebrik etti. Dervişoğlu’nun Edirne İl Teşkilatı’nı en kısa sürede ziyaret etmek istediğini açıklayan Engin, yeni dönemde İYİ Parti’nin çizeceği rota ile ilgili bilgiler verdi. Engin, İYİ Parti kurucu Genel Başkanı Meral Akşener ile de görüşmek istediğini söylerken; 2028 yılında düzenlenecek seçimler için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

“ÇOK MUTLU OLDUK”

Engin, Batı Ekspres’e yaptığı açıklamada, çok güzel bir kurultay yaşadıklarını söyleyerek; “İYİ Parti’ye yakışır, örnek bir kongre yaşadık. Biz, İYİ Partililer olarak çok mutlu olduk. Kongre sonunda Koray Aydın’ın gelip Müsavat Dervişoğlu’nu tebrik etmesi, adayınların da orada buluşup İYİ Parti için güzel şeyler söylemesi, en ufak bir olayın bile çıkmamış olması bizi çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH BERABER UZUN SENELER ÇALIŞIRIZ”

Kurultayda hangi aday kazanırsa kazansın İYİ Parti için çalışacağını belirten Engin; “Genel Başkan adaylarımız kaliteli ve güzel insanlardı. Delegeler Müsavat Dervişoğlu’nu takdir etti. Kendisine hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah kendisiyle beraber uzun seneler çalışırız” dedi.

“EN KISA ZAMANDA TEŞKİLATA GELECEĞİNİ SÖYLEDİ”

Engin, kurultayın ardından Dervişoğlu’nu da tebrik ettiğini açıklarken; “Tabii ki görüştüm, tebrik ettim. O da bize katıldığımız için teşekkür etti, ‘En kısa zamanda teşkilata ziyaretinize geleceğim’ dedi. Biz de memnun olacağımızı söyledik. Bu şekilde bir görüşmemiz oldu” sözlerine yer verdi.

“PARTİYİ YÜKSELEN TRENDE ÇIKARMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

İYİ Parti’nin seçimli olağanüstü kurultayının ardından çizeceği siyasi rota ile ilgili konuşan Engin; “Kesinlikle derleyici, toplayıcı bir rota çizilecek. Önce teşkilatlardan başlayıp sonra halka, küsmüş olan seçmene ineceğiz. Hatalarımızı değerlendirip, bunlara çözüm üzereceğiz. Genel Başkanımız, teşekkür konuşmasında da, ‘Her şey değişecek’ dedi. Ondan kastı şuydu; hatalarımızdan ders alıp partiyi tekrar eski yükselen trendine tekrar çıkarmaya çalışacağız” dedi.

“AKŞENER İLE GÖRÜŞMEYİ ÇOK İSTİYORUM”

Engin, İYİ Parti Genel Başkanlığı’na veda eden Meral Akşener ile kurultayda görüşemediğini açıklarken; “Ama kendisiyle görüşmeyi çok istiyorum. Kendisinden bir randevu isteyeceğim. Bizim kurucu genel başkanımız, gönüllerimizin başkanı her zaman Meral Akşener. Dolayısıyla ona karşı sadakatle, sevgiyle bağlıyız. Bu partinin kurucusudur. Dolayısıyla kendisiyle görüşmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Her şeyin güzel olacağına inandığını söyleyen Engin; “Bu güzelliğin ilk işareti de 5 oy farkla yarışan adayların birbirine karşı hiç kırıcı olmaması, seçim sonunda birbirleriyle kucaklaşmaları, ortak fotoğraf vermeleridir. Bu da İYİ Parti’ye yakışan bir durumdur. Bu kadar güzel bir tablo, siyasette çok az rastlanacak bir tablodur. Diğer partilerde kavgalar, gürültüler oluyor ama bizim kurultayımızda en küçük bir olay olmadı. Genel Başkan adaylarının birbirlerine yaklaşımları çok güzeldi. Özellikle Koray Aydın’ın seçim sonunda kaybetmesine rağmen tekrar sahneye gelip Müsavat Dervişoğlu’nu tebrik etmesi, Müsavat Dervişoğlu’nun da Koray Aydın’ın elini öpmesi beni çok mutlu etti. İnşallah ikisi beraber çalıştıkları takdirde İYİ Parti’nin gerçekten iyi yerlere geleceğine ve kazanacağına inanıyorum. Genel Başkan adaylarımızın hedefi zaten 2028 seçimleriydi. Şimdi 2028 seçimlerinin planlaması yapılacaktır ve ona göre genel merkezden gelen yönlendirmeler doğrultusunda biz de yerelimizde çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.