Hava Durumu

Erdinç Balıkçı AK Parti’den aday adayı

AK Parti'den Edirne Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayan Erdinç Balıkçı, başvurusunu resmen gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2023 16:12
Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2023 16:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Erdinç Balıkçı AK Parti’den aday adayı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Edirne Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Erdinç Balıkçı, AK Parti il binasında belediye başkanlığı adaylığı başvurusunda bulundu. Programa AK Parti Edirne Belediye Başkanı aday adayı Erdinç Balıkçı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Engin Makak, AK Parti Yönetim Kurulu üyesi Erdi Ertek ve partililer katıldı.

“ADAYLIĞINI KABUL ETTİK”

Başvuruda eksik olmadığını belirten AK Parti Yönetim Kurulu üyesi Erdi Ertek “Abimizin belgelerini inceledik ve herhangi bir eksiği olmadığını gördük. Biz AK Parti İl Yönetim Seçim İşleri Merkezi olarak adaylığında herhangi bir eksik veya sorun görmediğimizden dolayı adaylığını kabul ettik. Kendisine şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

RESMİ ADAY ADAYI SAYISI AÇIKLANDI

Resmi aday adayı sayısını açıklayan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Engin Makak “Bize bugüne kadar 3 resmi başvuru yapılmıştır. Bugün de bu adaylarımızdan biri olan Erdinç Balıkçı aday adaylığını açıklıyor. Kendisine hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz” diye konuştu.

“BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Edirne’nin AK Parti belediyeciliği ile tanışma zamanının geldiğine değinen AK Parti Edirne Belediye Başkanı aday adayı Erdinç Balıkçı “Edirne’mizin bir evladı olarak bugün önemli bir kararımı sizlerle paylaşmak için buradayım. Ecdadımızın yadigarı olan kıymetli şehrimiz Edirne’miz için, AK Parti’den Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunuyorum. Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış, tarihinde 3 defa Dünya’nın en önemli şehirlerinden biri konumuna gelmiş, ülkemizin Avrupa’ya açılan en önemli sınır kapısı olan serhat şehrimiz Edirne’mizin, halka hizmet hakka hizmet düsturuyla çalışan, AK Parti belediyeciliği ile tanışma vaktinin geldiğini düşünüyorum. Edirne’mizin dev projelerle tanışma vakti geldi. Bunları da Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, ondan aldığımız güçle ve Edirne halkımızın iş birliği ile gerçekleştireceğimize inancım tamdır. Biz çağdaş Edirne’mize hizmet etmeye başlayacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz Yapılan kamuoyu yoklamaları uyarınca, kıymetli halkımızın da bizlerle aynı hissiyatı paylaştığını biliyorum. Edirne’mizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyoruz. İlimizin ihtiyacı olan tüm projeleri, teknik bilgi ve birikimimiz doğrultusunda tek tek çalıştık. Cumhur Başkanımızın önderliğinde ve Partimizin de desteğiyle, Edirne’mizde; alt yapı, üst yapı, ulaşım, bilişim teknolojileri ve temiz enerji üretimleri gibi birçok önemli projeyi hayata geçireceğiz. Her köşesi buram buram tarih kokan, kadim mirasımızın sahibi ilimizin hak ettiği değeri görebilmesi için tüm hazırlıklarımız tamamdır. Şehrimizin değerlerini de harmanlayarak, Edirne’mizi bir ‘turizm kenti’ haline getirirken, tarihi dokusuna da canlılık katacağız. Göreve gelince durmak, yorulmak ve bahane üretmek, bizim işimiz olmayacaktır. Şehrimizin kalkınması, istihdamının artması, halkımızın mutlu ve huzurlu olması için gereken her türlü çalışmayı yapacağız. Aşk ile, severek, çalışan yorulmaz demiş atalarımız, biz de yorulmadan çalışmak için yola çıkıyoruz. Cumhuriyeti’mizin 100. Yılında Edirne’mize hizmet edebilecek olmak, bizim için ayrıca bir gurur kaynağıdır. Bu vesile ile ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde bize bu gururu yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi de minnet ve saygıyla anıyoruz. Ben sözü daha fazla uzatmadan, başvurumuzun, Vatanımıza, Milletimize ve Kıymetli hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.