Hava Durumu

GEÇMİŞ: “EDİRNE’DE OKULLAR YETERSİZ”

Edirne İl Genel Meclisi Eylül ayı oturumları devam ediyor. Bugün yapılan oturumda komisyon raporları görüşüldü. İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş Edirne’deki okulların yetersiz olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 05.09.2023 18:31
Haber Güncellenme Tarihi: 05.09.2023 18:34
https://batiekspres.com/
GEÇMİŞ: “EDİRNE’DE OKULLAR YETERSİZ”

Edirne İl Genel Meclis i Eylül ayı ikinci oturumu bugün gerçekleşti. Bugünkü oturumda ilk olarak Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’nun raporu okundu. Komisyon Başkanı Halil Akdağ tarafından okunan raporda, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı öncesi ilköğretim okullarında bakım onarım çalışmaları ele alındı. Raporda Edirne merkez ve ilçelerinde 71 okulun bakım ve onarımının yapıldığı, 11 okulun ise bakım ve onarımının devam ettiği belirtildi. Raporun okunmasından sonra söz alan Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne ’de okulların yetersiz olduğunu, deprem riski taşıyan okulların yıkılmasıyla bazı mahallelerde okul kalmadığını söyledi. Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda sabahçı-öğlenci olarak ikili eğitime geçildiğini, yeni okul yapılmamasıyla birçok okulun ikili eğitime geçeceğini ifade etti.

KADIN ÜYELER MİLLİLERİ KUTLADI

Sivil Savunma ve Tabii Afetler, İdari ve Mali İşler, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler ile Turizm Komisyon Raporlarının okunması sonrası gündem dışı söz alan İl Genel Meclis inin AK Partili üyesi Melek Uzgör, önceki gün Avrupa şampiyonu olan kadın voleybol milli takımını kutladı. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Türk kadın sporcuların ülkemize büyük bir gurur yaşattıklarını belirten Uzgör; “Güçlenen Türkiye ile tüm bu başarılar Türk kadınının gücü ve azmini sergilemektedir. Biz güçlü Türkiye’nin kadınları olarak atalarımızın destanı ile gurur duyan güçlü kadınlarız. Biz kadınlar asla pes etmeyiz. Cumhuriyetin 100’ncü yılında çok yakıştınız. Yaşattığınız gurur için sonsuz teşekkürler. Edirne ’den sevgi ve selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

Melek Uzgör’ün sözlerine canı gönülden destek olduğunu söyleyen meclisin diğer kadın üyesi Çiğdem Gegeoğlu; “Çok gururlandık, çok sevindik. Atamın kızları 100. Yılda görevlerinin başında ve asla vazgeçmeyecekler mücadeleden. İçimizi burkmaya mücadele eden bir grup zihniyet var. Maalesef ne yaparlarsa yapsınlar bu başarıyı, Türk kadınının gücünü, azmini ve ülkesine değer katmak adına verdiği mücadeleden vaz geçiremeycekler” şeklinde konuştu.  

ŞENER ŞENTÜRK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.