Hava Durumu

GENÇLERDEN MUSABEYLİ’DE MINTIKA TEMİZLİĞİ

Edirne İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Yeşil Beceriler Projesi adımlarından “Temiz Dünya” çerçevesinde; yaşam alanlarının, doğanın ve yeşilin korunması, çevreye verilen değerin arttırılması ve bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla Musabeyli korusunda temizlik yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 16.09.2023 17:39
Haber Güncellenme Tarihi: 16.09.2023 17:39
https://batiekspres.com/
GENÇLERDEN MUSABEYLİ’DE MINTIKA TEMİZLİĞİ

Edirne İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, görevli gençlik liderleri öncülüğünde Musabeyli korusunda temizlik yaptılar. “Yeşil Beceriler” projesi kapsamında gerçekleşen etkinliğe, İl Gençlik Merkezindeki gençler katıldı.

Gençlik Merkezleri tarafından 81 ilde eş zamanlı yapılan etkinlik hakkında konuşan gençlik lideri Sinan Sezen, doğa ve çevreyle alakalı etkinliklerde gençlerin aktif rol almasını sağlamayı amaçladıklarını belirterek “Dünya çöp toplama günü dolayısıyla 81 ilde eş zamanlı etkinlikler yapılıyor. Mesire alanları ve benzer alanlarda çevre temizliği yaparak farkındalık yaratmayı amaçladık. Amacımız doğa ve çevreyle alakalı etkinliklerde gençlerin aktif rol almasını sağlayıp, hem akranlarına bu alışkanlığı yaymak hem de insanlara duyurabilmek için bu tür organizasyonlar düzenliyoruz. Buradaki arkadaşlar da gönüllü olarak etkinliğe katılıyorlar. İnşallah amacına ulaşır. İnsanlar görürler ve buna göre çevremizi, doğayı, temiz tutma noktasında işe yarar diye umuyorum” dedi.

ŞENER ŞENTÜRK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.