Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gezi severlerin tercihi günübirlik turlar

Edirne’de gezi severler, genellikle günübirlik turları tercih ediyorlar. Bunun yanında konaklamalı turlarda da Karadeniz ve GAP turları bu mevsim en çok revaçta olan turlar.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 17:48
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 17:49
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Gezi severlerin tercihi günübirlik turlar

Yaklaşan 9 günlük bayram tatiliyle beraber Edirneli birçok vatandaş tatil planlarını da oluşturmaya başladı. Edirne’de Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) üyesi “epgeziiz travel” sahibi Özkan Akgül bayramda daha çok günübirlik turların tercih edildiğini söyledi. Konaklamalı turlarda da Edirnelilerin Karadeniz ve GAP turlarına mevsim itibariyle taleplerinin yoğun olduğunu belirten Akgül, “Ramazanda yapılan inanç turlarına insanlar oruçlu olduğu için çok fazla rağbet olmuyor. Bizim yapmış olduğumuz oruçlu müşterilerimizi çok yormamak adına küçük bir cami ziyareti sonrası İstanbul Boğazı’nda iftar turları vardı. Mini bir cami gezisinden sonra teknede iftar açtığımız bir turdu. Her hafta bir kez bunu yaptık. Ramazan boyunca başka biz etkinliğimiz olmadı. Bayram için turlarımız var. Konaklamalı turlarda en çok revaçta olan tur Karadeniz ve GAP turu. Eskişehir turlarımız hayli ilgi görüyor. Günübirlik turlarımızda ise bu mevsim İstanbul turları hayli yoğun. Nisan’ın 1’i itibariyle Emirgan’da başlayan lale festivali var. Nisan ayı boyunca lale festivali devam edecek. Bayramdan sonra da bu günübirlik turlar devam ediyor. İstanbul Adalar, Boğaz Tur, Şile-Ağva turları, Maşukiye, Ormanya, Çanakkale Şehitlik, Assos-Kaz Dağları turlarımıza şimdiden talepler yoğun” dedi.

YURTDIŞI TURLARINA İLGİ AZ

Yurt dışı turlara şu an fazla talep olmadığını belirten Akgül; “Kısmen günübirlik Yunanistan ve Bulgaristan turlarımız ve vizesiz Balkan turumuz oldu ama talep azdı diyebilirim” diye konuştu.

“TUR ŞİRKETLERİNİN TURSAB ÜYESİ OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETSİNLER”

Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için hangi firmadan tur satın alırlarsa alsınlar TURSAB üyesi olup olmadığını kontrol etmeleri gerektiğini söyleyen Akgül; “Vatandaşlarımız tur alırken hangi firma olursa olsun TURSAB üyesi olup olmadığını kontrol etsinler. Aksi takdirde dolandırılabilirler, mağduriyete uğrayabilirler. TURSAB’a üye değilse korsan niteliğindedir” ifadelerini kullandı.  

Devam eden süreçte yaz için İzmir, Çeşme, Alaçatı turlarımız başlayacağını belirten Akgül, Pamukkale turunun da en çok talep edilen yaz turlarından olduğunu söyledi.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.