Hava Durumu

HAVSA’DA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANDI

Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü, Havsa’da coşkuyla kutlandı. 7’den 70’e her yaştan vatandaş ellerindeki Türk bayraklarıyla kutlamalara katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2023 15:28
Haber Güncellenme Tarihi: 29.10.2023 15:28
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
HAVSA’DA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANDI

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yüce Türk Milletine armağanı olan Cumhuriyet Bayramı'nın 100'üncü yıldönümü Edirne’nin Havsa ilçesinde törenlerle kutlandı.

29 Ekim 2023 Pazar günü Saat 09.45'de Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Batı Recep Özen Kır Bahçesi'nde tebrikleri kabul etti. Havsa’da saat 10.30 da başlayan tören öncesi minik öğrenciler 100 yıl öncesindeki gibi Havsa’da Cumhuriyet’in ilanını duyurarak, 100. Yıl kutlamalarına İlçe halkını davet ettiler.

Havsa ilçe stadyumunda gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Batı ve Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan’ın, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından daha sonra Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Batı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Kaymakam Batı’nın konuşmasının ardından törende günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, Halk oyunları ve spor gösterilerinin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi. Kutlama programı resmi geçit töreninin ardından sona erdi.

ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.