Hava Durumu

HAVSA MYO’DA MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ

Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu’nda “Bağımlılık ile Mücadele Etkinlikleri” kapsamında güz yarıyılındaki ikinci etkinlik gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2023 14:12
Haber Güncellenme Tarihi: 07.11.2023 14:12
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
HAVSA MYO’DA MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ

Meslek Yüksekokulu öğrencilerine Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalından Uzm. Dr. Didem Han Yekdeş tarafından ‘Bir Halk Sağlığı Sorunu: Madde Bağımlılığı’ isimli bilgilendirme yapıldı. Seminerde katılan öğrencilere ve öğretim elemanlarına madde bağımlılığı çeşitleri ve korunma yolları anlatıldı.

www.batiekspres.com haber sitesine açıklamada bulunan Havsa Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Tan şunları dile getirdi:

“Bağımlılık ile mücadele konusunda öğrencilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu günkü seminer ile madde bağımlılığı konusunda katılan öğrencilerimize eğitim vermiş olduk. Konu son derece hassas ve önemli, bu yüzden bir eğitim kurumu olarak konu ile ilgili eğitim çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek. Bir eğitim kurumu olarak diğer bağımlılık türleri ile ilgili eğitim çalışmaları da planlıyoruz. Örneğin günümüzün hastalığı dijital bağımlılık ve ekran bağımlılığı gibi konuları da ele alarak öğrencilerimizi bilgilendirmek istiyoruz.”

ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.