Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Hayvan bakımevi için hemfikirler

Edirne’de hayvanseverlerle AK Parti, fikir birliğine vardıkları hayvanların tedavi göreceği bir bakımevinin ayrıntıları üzerinde çalışıyor.

Haber Giriş Tarihi: 27.03.2024 17:59
Haber Güncellenme Tarihi: 27.03.2024 18:01
Kaynak: Haber Merkezi
Hayvan bakımevi için hemfikirler

Bir El Bin Nefes Derneği Başkanı Yağmur Islattı Aydın, AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba’nın daha önceki dernek ziyaretinde bakımevi konusunda hemfikir kaldıklarını, son çalışmalarla bu projeyi detaylandırdıklarını açıkladı.

Aydın yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“AK Parti Edirne İl Seçim İşleri Başkanı Sayın Erdi Ertek ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı Sayın Ezgi Yetkiner ile yapmayı planladıkları bakımevi projesinin detayları konusunda tekrar bir görüşme sağladık.

Yaşam hakkı savunucuları olarak devasa barınaklar istemediğimizi bunun yerine bir tedavi merkezi isteğimizi kendilerine tekrar ilettik.

Daha önce derneğimize ziyarette bulunan AK Parti Belediye Başkan Adayı Sayın Belgin İba ile de hemfikir olduğumuz konuları detaylandırdık.

Kurulacak olan yeni bakımevinde tedavi görecek tüm hayvanların fotoğraflandırılarak kayıt altına alınması konusunun önemini açıkladık.

Ayrıca; projeye bir engelli ünitesi eklenmesi, yavru bölümünde hastalık riskinin minimuma indirilmesi için bir arada bulunmayacakları bölmeler eklenmesi, tekli bölme sisteminin tüm hasta hayvanlar için uygulanması, donanımlı bir laboratuvar kurulması, ameliyathane ekipmanlarının tüm tedavileri gerçekleştirebilecek şekilde arttırılması, ölen hayvanların usulüne uygun gömülmesi, tedavisi biten hayvanların bakımevinde tutulmayarak yasaya uygun bir şekilde alındığı yere bırakılması, bakımevi personellerinin liyakate uygun olarak hayvansever kişilerden seçilmesi hususları konusunda karşılıklı fikir birliğine vardık.

Kendileri de bizlere seçilmeleri durumunda gerçekleştirecekleri bu projenin detaylandırılmasında hayvanseverlerin isteklerinin kendileri için önemli olduğunu ve bu konuda her zaman sivil toplumla ortak çalışarak şehrimizdeki kanayan bu yaraya en kısa sürede çözüm getireceklerini tekrar belirttiler.

Kendilerine bu proje için tekrar teşekkür eder, Edirne’miz ve sokak canlarımız için hayırlı olmasını dileriz.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.