Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İba, 7’den 70’e Edirnelilerle bir arada

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İba, 7’den 70’e tüm Edirneliler ile bir araya geliyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.03.2024 10:41
Haber Güncellenme Tarihi: 01.03.2024 10:43
Kaynak: Haber Merkezi
İba, 7’den 70’e Edirnelilerle bir arada

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, esnaflar, vatandaşlar, odalar ve sivil toplum kuruluşları ile bir arada olmaya devam ediyor.

İba, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Şubat Ayı Meclis Olağan Toplantısı’na katıldı. ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak, Meclis Başkanı Mustafa Emre Alp, oda yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile bir araya gelen İba, odanın meclis konuları ve Edirne ile ilgili önemli gelişmeler hakkında bilgi aldı. Edirne için çalıştıkları birbirinden özel projeler ile ilgili oda üyelerine bilgi verdiklerini aktaran İba, Gastro Akademi projesi kapsamında üretilen ürünlerin tadına da baktıklarını söyledi. Kadınların her zaman yanında olduklarını belirten İba, yeni projeleri ile Edirne’deki kadınlara yeni deneyimler yaşatacaklarını belirtti. ETSO ve tüm sivil toplum kuruluşlarıyla bağı güçlendirerek koruyacaklarını söyleyen İba, daima iş birliğini sürdüreceklerini ifade etti.

“EDİRNE’Yİ SPORUN ŞEHRİ YAPMAK İÇİN SÖZÜMÜZ SÖZ”

ETSO ziyaretinin ardından İba, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şube Başkanı Yalçın Biçer ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. Edirne’yi sporun şehri yapmak için söz verdiklerini dile getiren İba; “Tüm spor branşlarına, sporcularımıza yerel yönetim olarak destek olacağız; Edirne’mizden nice yeni sporcular çıkaracağız” dedi.

“BU ŞEHRİ BİRLİKTE GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”

İba, dernek ziyaretinin sonrasında Kemalköy’de vatandaşlar ile bir araya geldi.  Esnafı ve kahvehaneleri ziyaret eden İba; “Seslerini duyan olmak için, ihtiyaçlarına, beklentilerine çözüm üreten olmak için, her birini can kulağıyla dinledik. Yerel yönetim olarak amacımız, Edirne’mizde sesini duyuramamış vatandaşımızın kalmaması. Bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz, bu şehri de hep birlikte güzelleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“TÜM KADINLARININ SESİ OLACAĞIZ”

Kemalköy’de ikamet eden Özlem Özgün’ün daveti üzerine evine misafir olan İba, evinin avlusunda köyün kadınları ile buluştu. Sıcak ve samimi sohbetlerin gerçekleştiği buluşmada, İba kadınları tek tek dinledi. Edirne’de yaşayan kadınların kendileri ile alakalı ya da diğer tüm konularda kendi temsiliyetlerini sağlamları için güçlü bir kadın meclisi kuracaklarını ifade eden İba; “Şehrimizde yaşayan kadınlarımızın, kendileri ile alakalı ya da diğer tüm konularda kendi temsiliyetlerini sağlamaları için güçlü bir kadın meclisi kuruyoruz. Kuracağımız Kadın Meclisi’mizde Edirne’mizin tüm kadınlarının sesi olacağız” diye konuştu.

“ENGELLERİ AŞMAK, ENGELSİZ BİR ŞEHİR KURMAK BİR HAYAL DEĞİL”

İba, Kemalköy ziyaretinin ardından Edirne Bedensel Engelliler ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği Başkanı Dilek Öner ve dernek üyelerini ziyaret etti. Engelleri aşmanın, engelsiz bir şehir kurmanın hayal olmadığını söyleyen İba, bunu Edirneliler ile birlikte başaracaklarını söyledi. Engelli vatandaşlara da, onların ailelerine de Edirne’yi çok daha güzel ve kolay yaşanır bir şehir haline getireceklerini ifade eden İba; “Dezavantajlı bireylerin, sosyal hayata entegre olabilmeleri için, yerel yönetim olarak üzerimize düşenleri yapmak adına projelerimiz de hazır” şeklinde konuştu. Her anlamda engelli bireyler için huzurlu yaşanacak bir şehir projelendirdiklerini dile getiren İba; “Yollar, ulaşım ve tüm şehircilik alanlarında engelleri aşıyoruz. Engelsiz Bakımevlerimizde, bakıma ihtiyaç duyan bireylere ve ailelerine destek olacak, onları topluma kazandırmak için özel projeler üretiyoruz” şeklinde konuştu.

COŞKUNKAL VE DERNEK ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ

İba, dernek ziyaretinin ardından Talatpaşa Mahallesi’ndeki Edirne Avcılık, Atıcılık, İhtisas Derneği Başkanı Ümit Çoşkunkal ve dernek üyelerini ziyaret eden İba, fikir alışverişinde bulunarak görüşlerini dinlediklerini söyledi. İba, dernek üyelerine nazik ev sahiplikleri için teşekkürlerini sundu.

“TÜM EDİRNE’NİN SESİ OLMAYA KARARLIYIZ”

İba, son olarak Talatpaşa Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti. Esnaflara hayırlı işler dileyen İba, kahvehanelerdeki vatandaşlar ile görüştü. Birebir sohbetlerin gerçekleştiği buluşmada İba, vatandaşların fikirlerini, önerilerini ve dileklerini dinledi. İba, 7’den 70’e her bir bireyiyle tüm Edirne’nin sesi olmaya kararlı ve hazır olduklarını belirtti.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.