Hava Durumu

İBA’DAN ADAYLIK SÜRECİ AÇIKLAMASI

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerin adaylık süreciyle ilgili açıklamada bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2023 16:30
Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2023 16:30
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
İBA’DAN ADAYLIK SÜRECİ AÇIKLAMASI

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde Belediye Başkanlıkları için AK Parti'de adaylık başvuru süreci başladığını söyledi. Belediye başkan aday adaylığı başvurularının 9 Kasım itibariyle başladığını dile getiren Başkan İba, adaylık ön başvurularının basvuru.akparti.org.tr adresinden e-başvuru olarak yapılması gerektiğini belirtti.

“FORMUN ISLAK İMZALI OLMASI GEREKLİ”

Başkan İba, belediye meclis üyelikleri için de adayların 9 Kasım- 3 Aralık tarihleri arasında başvuru yapabileceğini ifade etti. Başvuruların kesinleşmesi için aday adaylarının sistemden aldığı formu ıslak imzalı bir şekilde il veya ilçe başkanlıklarına teslim etmesi gerektiğini söyleyen İba, aksi halde başvuruların işleme koyulmayacağının altını çizdi. İba, Başvurularda arşiv kayıtlı adli sicil belgesi, Diploma fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik durum belgesi ve bağış dekontu evraklarının istendiğini belirtti.

ADAY ADAYLARINDAN BAĞIŞ TALEP EDİLECEK

İba, il belediye başkan aday adaylarından 50 bin lira, ilçe belediye başkan aday adaylarından 20 bin lira, belediye meclis üyesi aday adaylarından ise 10 bin lira bağış talep edileceğini aktardı.

BAĞIŞLAR GAZZEYE GÖDERİLECEK

Kadın ve 18-30 yaş arası genç aday adaylarından bağış miktarlarının 1/2’si kadar bağış, engelli aday adaylarından ise 1/4’ü kadar bağış talep edileceğini söyleyen İba, bağışların AFAD üzerinden yapılarak Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine gönderileceğini duyurdu. İba, teşkilat temayül yoklamasının da 19 Kasım 2023 Pazar Günü 10.00-16.00 saatleri arasında elektronik ortamda icra edileceğini belirtti.

“SÜREÇ EDİRNE VE BÜTÜN MİLLETE YENİLİK GETİRECEK”

AK Parti’nin Edirne’de yeni bir zafer kazanacağına inancının tam olduğunu söyleyen İba, “Edirne’miz ve tüm milletimiz için yenilikler getirecek olan bu sürecin, hayırlı, uğurlu olmasını dilerim” dedi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.