Hava Durumu

İL GENELİNDE KÖPRÜ YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, il genelinde trafik yoğunluğuna uygun olmayan ve yük taşıma kapasiteleri yetersiz olan köprüleri yenilemek için harekete geçti.

Haber Giriş Tarihi: 12.09.2023 11:32
Haber Güncellenme Tarihi: 12.09.2023 11:32
https://batiekspres.com/
İL GENELİNDE KÖPRÜ YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Köprü yenileme çalışmaları kapsamında ilk etapta Ergene İlçesi, Çırakbayırı Köprü sü, Çorlu Devlet Demir Yolları Köprü sü ve Süleymanpaşa İlçesi, Ormanlı Köyü Yolu köprülerinin projeleri çizilecek. Bu köprülerin yapısal sistemlerinin güncel şartnamelerdeki deprem yükleri ve düşey yükleri taşıma kapasiteleri bakımından yetersiz olmaları, mevcut trafik yoğunluğuna uygun olmamaları nedeniyle gerek trafik akışını rahatlatmak, gerekse güncel şartnamelerdeki deprem yüklerine uygun olarak vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla resmi onayları ile birlikte projelendirilmesi, metraj ve keşif işlemlerinin yapılması planlandı.

İLK ETAPTA 3 KÖPRÜ

Bu kapsamda proje çalışmaları devam etmekte olup ilk etapta, Ergene Çırak Bayırı Köprü sü Kazık Temel Sistemi üzerine 90 metre 3 açıklıklı, Çorlu Devlet Demir Yolları Köprü sü Kazık Temel Sistemi üzerine 40 metre tek açıklıklı ve Ormanlı Köyü Yolu Köprü sü 14 metre tek açıklıklı olarak planlandı. Projelerin Devlet Su İşleri (DSİ) Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) vb. kurumlardan onay ve izinleri alınıp proje çalışmaları tamamlandıktan sonra yapım ihalesi için gerekli çalışmalara başlanacak.

ALBAYRAK: “KÖPRÜ YAPIM İŞLERİNİ 2024’E ALDIK”

İl genelinde trafik yoğunluğuna uygun olmayan ve yük taşıma kapasiteleri yetersiz olan köprüleri yenilemek için harekete geçtiklerini belirten Başkan Albayrak, “ Köprü yenileme çalışmaları kapsamında ilk etapta Ergene ilçesi, Çırakbayırı Köprü sü, Çorlu Devlet Demir Yolları Köprü sü ve Süleymanpaşa İlçesi, Ormanlı Köyü Yolu köprüleri ile ilgili proje çalışmalarına başlandı. Güncel şartnamelerdeki deprem yüklerine uygun olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla yetersiz durumda bulunan köprülerimizi yenileyeceğiz. Proje çalışmaları tamamlandıktan sonra yapım çalışmalarına geçeceğiz. Köprü lerin yapım işlerini 2024 yılı bütçe yatırım programına aldık. Yenilenecek olan köprülerin şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.