Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ilçemizin Tarihi Yerlerini Gezdiler

Müzede öğreniyorum etkinlikleri kapsamında ilçemiz Atatürk Ortaokulu öğretmenleri ve il dışından gelen öğretmenlerle birlikte geçtiğimiz günlerde ilçemizin tarihi yerlerini gezerek bilgi paylaşımında bulundular.

Haber Giriş Tarihi: 28.06.2019 11:25
Haber Güncellenme Tarihi: 28.06.2019 11:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
ilçemizin Tarihi Yerlerini Gezdiler

Sertkan YILMAZ

    Haziran 2019 Mesleki Çalışmaları kapsamında Müzede/Tarihi Yerlerde Öğre-niyorum konusu kapsamında memleketleri Havsa olan ve  il dışından (Muş-Hakkari-Van-Kars-istanbul- Tekirdağ) seminer almak için gelen 12  öğretmenimiz ile birlikte ilçemiz Atatürk Ortaokulu öğretmen ve idarecileri ilçemizin tarihi yerlerini ziyaret ettiler. 
    Geçmişimiz geleceğimizin ışığıdır ilkesinden yola çıkarak;Eğitim sadece okulda olmamalı, sanat ve kültür merkezi olan müzelerde ,tarihi yerlerde yapılan etkinlikler ile bu aktif eğitim ortamı gerçekleşmelidir. 
    ilçemiz Atatürk Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Ayfer Erk Efe ve Barış Aksüt tarafından intikam Anıtı, Kurtbey  Anıtı, Sokullu Mehmet Paşa Camii, Çarşı Çeşmesi ve restorasyonu devam eden Hamamı gezen misafirlerimize anlatmasıyla devam eden çalışma kapsamında Evliya Çelebinin Seyahatnamesinden ilçemiz ile ilgili olan kısımlar okundu. 
    Haziran 2019 Mesleki Çalışmaları kapsamında Müzede/Tarihi Yerlerde Öğreniyorum konusu kapsamında memleketleri Havsa olan ve  il dışından  gelen ve seminere katılan tüm öğretmenlerle birlikte Havsamız ve geçmişimiz hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.