Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadıköy Barajı hala kritik seviyede

Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Erhan Başaran, son yağmurların ardından Kadıköy Barajı’ndaki son durumun hala kritik olduğunu söyledi, tasarrufa devam çağrısı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2023 16:23
Haber Güncellenme Tarihi: 05.12.2023 16:25
Kaynak: Haber Merkezi
Kadıköy Barajı hala kritik seviyede

Sıcak ve kurak geçen yaz aylarının ardından, geçtiğimiz günlerde düşen yağışlar Kadıköy Barajı’na yaramadığını belirten Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Erhan Başaran, “Bölgemiz genelinde yaşanan kuraklık, Kadıköy Barajı’nın boşalmasına neden olmuştu. Barajımızdaki yüzde 4’lük doluluk oranı ile son yılların en düşük seviyesine gerilemişti. Geçtiğimiz günlerde ise düşen yağışlar sonrasında 1 milyon 100 bin metreküp su gelmesiyle birlikte, barajımızdaki doluluk 3 milyon 400 metreküpe, yani yüzde 6’ya ulaştı. Açıkça söylemek gerekirse düşen yağışlar barajdaki doluluğa etki etmedi diyebiliriz. Halen kritik seviyelerdeyiz” diye konuştu.

“SUYU TASARRUFLU KULLANIN”

Yağışların bekleneni vermediğini ifade eden Erhan Başaran, dip suyunu çekmek için platform kuracaklarını söyleyerek, tasarruf konusunda vatandaşları bir kez daha uyardı. Kadıköy Barajı’nda alarm durumunun devam ettiğini kaydeden Başaran, “Susuz kalmamak için çözüm yolları üretmeye devam ediyoruz; ancak herkesin duyarlı olmasını bekliyoruz. Suyu tasarruflu kullanmalıyız. Yüzünüzü yıkarken, dişinizi fırçalarken, abdest alırken, duş alırken, araba yıkarken suyu lütfen dikkatli kullanalım.” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.