Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kaymakam Sözer “Kariyer Günleri” Etkinliğine Konuk Oldu

Meriç Kaymakamı Fuat Sözer, Meriç Şehit Öğretmen Aydın Yılmaz Ortaokulunda 7 ve 8. sınıflara yönelik düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğine konuk oldu.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 11:20
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 11:21
Kaynak: Haber Merkezi
Kaymakam Sözer “Kariyer Günleri” Etkinliğine Konuk Oldu

Meriç Kaymakamı Fuat Sözer mesleğinin özellikleri, devletin birimleri, işleyişi, kaymakam olmak için yapılması gerekenler, kaymakamlık mesleği için izlenmesi gereken yol, kaymakamlık mesleğinin gereklilikleri, sorumlulukları ve kaymakamın yetki ve görevleri hakkında öğrencilere bilgi verdi. Kaymakam Sözer, daha sonra öğrencilerin Kaymakamlık mesleği hakkında merak ettikleri soruları cevapladı.

Kariyer planlaması yapmak isteyenlerin düzenli bir yol haritası çizmelerinin önemli olduğunu belirten Kaymakam Sözer, öğrencilerin eğitimlerini planladıkları kariyere göre belirlemesi gerektiğini vurguladı.

Soru-cevap şeklinde devam eden etkinlikte Kaymakam Sözer, öğrencileri hedefleri ve çalışma tempoları konularında kararlı olmaları yönünde motive ederek öğrencilere ne olursa olsun bir hedefleri olması ve sevdikleri mesleği yapmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.