Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Keşan Belediyesi, sokak hayvanları için ücretsiz mama dağıttı

Keşan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle can dostlarımız için vatandaşlara ücretsiz mama dağıtımı yaptı. Düzenlenen etkinlikte, sokak hayvanlarına destek olmak ve farkındalık oluşturmak hedeflendi.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 18:09
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 18:11
Kaynak: Haber Merkezi
Keşan Belediyesi, sokak hayvanları için ücretsiz mama dağıttı

Keşan Belediyesi Veterinerlik İşler Müdürlüğü tarafından 4 Nisan Sokak Hayvanları için Alpaslan Türkeş Meydanı’nda stand kuruldu. Etkinlik standında Keşan Belediye Meclisi Üyeleri Şakir Bilgin Atlı ve Rasim Ergene ile Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (KE-HAYKO) Başkanı Sevinç Cebeci hazır bulundu.

Stantta günün anlam ve önemi hakkında konuşan Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Serkan Doğru, sokak sayvanları konusunda bilinci artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla 4 Nisan’ın tüm dünyada “Sokak Hayvanları Günü” olarak kutlandığı ifade etti.

Doğru, daha sonra açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün burada farkındalık oluşturmak adına ücretsiz mama dağıtımı gerçekleştirdik. Sokaktaki canlarımız bizlere emanet. Onları kaderine terk etmemek, bir gün değil her gün onları önemsemek bizim birincil görevimiz. Bir canlıya karşı uygulanan şiddetin son bulduğu bir dünya umuduyla; 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nü kutluyoruz. Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü; 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliğine esaslarına göre çalışmalarını sürdürmektedir. Müdürlüğümüz; sokak hayvanlarını tedavi etmek, kuduz hastalığına karşı aşılama ve koruyucu hekimlik yapmakta ve aynı zamanda kontrolsüz üremelerini önlemektedir. Yaz, kış zorlu koşullarda yaşam mücadelesi veren can dostlarımız için elimizden geleni yapmaktayız. Onlar için bir kap mama ve bir kap su vererek beslenmelerine kolaylaştırabiliriz. Hayvan dostu belediye olarak; sadece 4 Nisan değil her gün onların hizmetindeyiz.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.