Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sokak hayvanlarına özel “İyilik Döngüsü”

Edirne’de ikinci el eşya mağazası sahibi Serap Sevinç, sokak hayvanlarına mama desteği başlattığı ‘İyilik döngüsü’ projesine ilginin çok güzel olduğunu belirterek “Çok talep var. Çocuklarımız çok duyarlılar. Bir döngü haline geldi ben iyilik döngüsü diyorum” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 18:03
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 18:03
Kaynak: HİLAL PEKER
Sokak hayvanlarına özel “İyilik Döngüsü”

Edirne’de ikinci el eşya mağazası sahibi Serap Sevinç, mağazaya bağış olarak bırakılan kitapların çocuklar tarafından ücretsiz alındığını ve karşılığında çocukların sokak hayvanlarını besledikleri ‘İyilik döngüsü’ ne ilginin güzel olduğunu söyledi.

Sevinç, Dünya Sokak Hayvanları Günü'ne dikkat çekerek, toplumu daha da duyarlı olmaya çağırarak projenin önemine vurgu yaptı. Sokak hayvanlarının yaşam mücadelesine katkı sağlamak için böyle bir projeyi hayata geçirmenin gurur verici olduğunu ifade eden Sevinç, herkesi bu döngüye destek olmaya davet etti.

“VATANDAŞLARIMIZI DUYARLI OLMAYI SÜRDÜRÜYOR”

Tüm vatandaşları duyarlı olmaya davet eden Sevinç; “Bize bağış olarak bırakılan kitaplar var. Biz onları fiyatlandırıp, satıyoruz. Satıldıkça sokak hayvanlarına mama alıyorduk. Buraya çocuklar çok geliyor. Baktım ki bağış olan bir kitabı almak istedi. Ben de dedim ki ‘Ben sana bunu hediye ediyorum, sen de parasıyla sokak hayvanlarını besle fotoğraf at’ dedim. Bu böyle bir yayıldı. Çocuklar geldiler ‘bağış kitap istiyoruz’ dediler. Bana kedi köpek beslerken fotoğraflarını attılar. Çok talep var. Çocuklarımız çok duyarlılar, sosyal farkındalık oldu çocuklar arasında. Onlar da keyif alıyor, bende keyif alıyorum. Gelip kitap alıp öyle bir keyifle çıkıyorlar ki buradan, o kitabı okumak onlar için daha kıymetli oldu. Bir emek verdiler, karşılıklı alışverişin, helalleşmenin ne demek olduğunu fark ettiler. Bir döngü haline geldi iyilik döngüsü. Bir döngüyü başlatırsanız, o devam eder. Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde sadece çocukları değil tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya devam ediyorum” dedi.

HİLAL PEKER

Kaynak: HİLAL PEKER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.