Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Keşan ön seçime gidiyor

CHP Keşan’da önseçime doğru gidiyor. Keşan İl Genel Meclis Üyesi aday adayları oy pusulasındaki sıralamalarını belirlemek için kura çekti.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2023 18:23
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2023 18:29
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Keşan ön seçime gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Keşan İlçe Örgütü önseçim istiyor. Önseçim için genel merkezden henüz onay gelmese de Keşan İl Genel Meclis Üyesi aday adayları ön seçim için oy pusulasındaki sıralamanın belirlenmesi amacıyla kura çekimini yaptılar.

“BAŞKA İLÇELERİN DE ÖN SEÇİM TALEBİ VAR”

 Edirne’de, Keşan harici başka ilçelerden de önseçim talepleri olduğunu belirten CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, “İlçe örgütleri ne istiyorsa biz de arkasında durarak talepleri genel merkeze ileteceğiz” dedi. Kahraman; “Keşan önseçime girecek numaraları belirleme kurası çekti. İlçe ön seçim istiyor. Biz de ilçe örgütleri ne istiyorsa yapacağız. Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için henüz görüş belirtmediler. Bütün isteklerle alakalı ilçelerden gelecek talepleri genel merkeze bildireceğiz. İlçe örgütleri ne istiyorsa biz de arkasında durarak talepleri genel merkeze ileteceğiz. Ön seçim isteyen başka ilçeler de var. Onlardan taleplerini istedim. Birkaç güne kadar bize iletmiş olurlar biz de isteklere göre genel merkeze bildireceğim. O taleplerde ne istiyorlarsa olmasını sağlamaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

“DEMOKRASİ ŞÖLENİ BAŞLIYOR”

Kura çekimi sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP Keşan İlçe Başkanlığı, kura çekimini demokrasi şöleni olarak duyurdu. açıklamada, “Ön seçim için Edirne İl Genel Meclisi aday adayları kura çekti. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanlığına aday adaylığı için başvuran 17 Edirne İl Genel Meclisi Aday Adayı oy pusulasındaki sıralamalarını belirlemek için kura çekti. Ön seçimin 23 Aralık 2023 Cumartesi günü gerçekleştirileceği bildirilirken; ön seçimin yapılacağı yer ile ilgili olarak yakın tarihte kamuoyuna bilgi verileceği bildirildi. Çakır Keşan’dan 5 il genel meclis üyesi göndermek istediklerini söyledi.

İŞTE PUSULADAKİ SIRALAMA

Yapılan kura seçiminde sıralama şu şekilde oldu. 1- Nedim işlek, 2- Emre Şevik, 3-Mehmet Ali Yetim,4-Alaattin Öztürk, 5-Olgu Karataşoğlu, 6- Selahattin Gündüz, 7- Halil Büyükyatıkçı, 8- Cemal Özdemir, 9- Erol Meyva, 10- Sezgin Gündoğdu, 11- Vedat koyuncu, 12- Ömür Çakıcı, 13- Sertan Özmen, 14- Eyüp Kavazlar, 15- Mehmet Güneş Yılmaz, 16- Erdinç Can, 17- Hüseyin İnce

 ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.