Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

 KIRKLARELİ'NDE BULGAR YOĞUNLUĞU

Akın akın Kırklareli ve Edirne'ye gelmeye devam eden Bulgarlar, marketten züccaciyeye her türlü iş yerinden ihtiyaçlarını karşılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2023 16:41
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2023 16:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/

Kırklareli'nde her hafta kurulan Çarşamba pazarında Bulgar yoğunluğu yaşanırken, pazarcı esnafı Bulgar vatandaşların alışverişinden memnun. Gerek turlarla gerekse kendi araçları ile Kırklareli'ne gelen Bulgarların, kent merkezinde dolaştıktan sonraki adresleri Çarşamba pazarı oldu. Bulgarlar, Çarşamba pazarında meyve, sebze, giyim gibi birçok alışverişini sağladı.


Bulgaristan'dan Kırklareli'ne alışveriş yapmaya gelen Yaşar Salim, fiyatların Türkiye'de daha uygun olduğunu belirterek, pazardan çok memnun olduklarını söyledi.
Bulgar vatandaşların alışverişinden memnun olduğu söyleyen pazarcı esnafı Selahattin Akmeşe, “Şu anda pazarcı esnafı Bulgar vatandaşların ekmeğini yiyor. Vatandaşlarımız duyarlı olsun 100 lira kazanacağına 50 lira kazansın sürekli gelsinler” dedi.


Trakya'daki Bulgar yoğunluğuna değinen pazarcı esnafı Mehmet Yıldırım, "Trakya'da Bulgar yoğunluğu şu anda çok iyi. Özellikle Edirne'ye Bulgar daha çok geliyor. Bulgar vatandaşlar geliyor ve para kazanıyoruz. Duyarlı olmamız lazım, onlara yardımcı olmamız, lazım ki sürekli gelsinler. O yüzden onlardan çok memnunuz” diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.