Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Köroğlu iftarda siyasilere yüklendi

Milli Yol Partisi Edirne Belediye Başkan adayı Arif Köroğlu, iftar programı düzenledi. Düzenlenen iftar programından sonra gazetecilere konuşan Köroğlu, siyasi parti adaylarının mal varlıklarını açıklamasını istediğini belirterek, “Mal varlıkları aday olmadan önce neydi, şimdi ne olduğunu açıklamasını istiyorum” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 22.03.2024 00:04
Haber Güncellenme Tarihi: 22.03.2024 00:04
Kaynak: MERT ERİŞKİN
Köroğlu iftarda siyasilere yüklendi

Milli Yol Partisi Edirne Belediye Başkan adayı Arif Köroğlu, Milli Yol Partisi Edirne İl Başkanlığı’nın binasında iftar programı düzenledi. Düzenlenen programa partililer ve gazeteciler katıldı. Program ilk olarak şehitler, tüm ölmüşler ve eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi Muhsin Yazıcıoğlu için dua okunmasıyla başladı. İftar programından sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Köroğlu, siyasi parti belediye başkan adaylarına yüklendi.

“MİLLİ YOL PARTİSİ'NE OY VERİLMESİNİ İSTİYORUM”

Köroğlu, “Milli Yol Partisi’nin kurulma nedeni ülkemizdeki her türlü oyunları görüyoruz. Bizim Büyük Birlik Partisi’nden ayrılmamızın nedeni bu. Biz bunu Mustafa Destici’ye de anlattık ama beyefendi o yolu seçti. Biz öyle bir şeyi asla kabul etmedik. Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun güzel bir sözü var; Dik durup düzgün yaşayın. Biz haksız bir davada milyonlarca yürüyeceğimize, haklı davada tek başımıza yürüyeceğiz diye yola çıktık. 150-200 kişi ile teşkilatı kurduk. İlk kuruculuğunu yapanlardan biriyim. Ayrıca da Edirne'nin en sevilen, sayılan insanlardan biriyim. Edirne halkımız da bana bu konuda da çok destek vereceğine ümitliyim. Özellikle bu seçimlerde ben Milli Yol Partisi'ne oy verilmesini istiyorum. Edirne'mizde yıllardır yapılmamış bir siyaseti ve kendi çıkarlarını kullanmalarını hazmedemedik. Ondan dolayı aday olduk. Gerçekten aday olmuş olsaydılar ben aday olmayı düşünmüyordum. Çünkü yeni bir parti olarak daha farklı bir şeyler üzerinde duracaktık. Yıllardır Edirne’mizde hiçbir hizmet olmuyor. CHP'ye de bakıyorsun, AK Parti'ye de bakıyorsun, İYİ Parti'ye de bakıyorsun. Şimdi Hamdi Bey diyor ki, ‘Ben her şeyi yapacağım’ diyor. Ya 20 sene Edirne’yi sen yönettin ve Edirne’ye sen hizmet ettin. Edirne’ye ne verdiniz? Ben sokaklara çıkıyorum yeri olmayan o kadar çok insan var ki sığınacak yeri yok. Bu doğru değil. Edirne asla buna layık değildir. Benim dışarıda kalan insanlarımın bu şekilde mağdur olmasını istemiyorum. Onlara bir sığınacak yer, bir sıcak çorba verilmiyor. Biz elimizden geldiği kadar onlara koşturuyoruz. Biz diyoruz ki, kendi menfaatleri uğruna çalışanlara değil milletini düşünen, adaletini düşünen, adalet yolunda giden insanlara oy verilmesini istiyorum” dedi.

KÖROĞLU AK PARTİ İLE CHP’Yİ BİR OLMAKLA SUÇLADI

Siyasi parti belediye başkan adaylarının mal varlıklarını açıklamasını istediğini belirten Köroğlu, “Şimdi mevcut olan belediye başkanı 10 yıl görev yaptığında 5 yıl önce Edirne'ye yaptığı hizmet nedir? Ben üzerine gittim ve inanın ki kendisi hiçbir hizmette bulunmadı. Ama ne yazık ben ona dava açtım. İtiraz ettim. Mevcut olan Edirne'deki AK Partililer ben onlara AKP'li diyorum. Çünkü AK Partili olmuş olsa bu işin üzerine giderdiler. Yalnız başıma ben onlarla bu savaşı açtım. Ama Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan gelmiş suçlu olduğu halde. Şimdi mevcut olan Edirne, AK Parti İl Başkanı adayı olan hanımefendi bu suçu kaldırmak için, yurt dışı yasağını kaldırmak için bunu alıp Ankara'ya gidiyor. Beraber bu işin kalkmasını istiyor. Yurt dışı yasağı kalksın diye. Bunların neresi ayrı? Hiçbir zaman da ayrı değiller. Bunlar birlikte çalışıyorlar. Biz bunu hazmedemiyoruz. İnsanımıza farklı söylüyorlar. Asla. Şimdi projelerini söylüyorlar. Biz bunları yapacağız. Ne yapacaksınız? İktidardaydınız. Niye yaptırmadınız? 10 tane meclis üyeniz vardı. Hiçbirisi itiraz etti mi Recep Gürkan’a? Yolları yapacağım dedi. Köstebek yuvası gibi. Böyle bir şey yok. Edirne bunu hak etmiyor” diye konuştu.

“MAL VARLIKLARINI AÇIKLASINLAR”

Adayların mal varlıkları konusuna değinen Köroğlu “Ben şunu diyorum. Milli Yol Partisi’nin adayı olarak tüm adayların kendilerinin mal varlıklarının aday olmadan önce neydi şimdi ne olduğunu açıklamasını istiyorum. Mevcut olan belediye başkanına daha önceden de söyledim. Şimdi de yine söylüyorum. Sizin 15 yıl önce neyiniz vardı? Mal varlıklarımızı nasıl elde ettiniz? Hani siz Edirne’ye hizmet edecektiniz?” ifadelerine yer verdi.

“BUNLARI KİMİN PARASIYLA YAPTINIZ?”

Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayı Belgin İba’ya seslenen Köroğlu, “Şimdi bakıyorum AK Parti'nin adayı. Projelerini gösteriyor. Ben bu konuya da değinmek istiyorum. Şimdi soruyorum hanımefendiye. Bakın sizin reklamınızı yapmıyorum. Ben Edirne’ye olan, bu millete olan ihaneti söylüyorum. Ben bunu asla kabul etmiyorum. Bunları kimin parasıyla yaptınız? Sen iktidar değil misin? Niçin yapmadınız? Var mı böyle bir çalışmanız? 24 seneye yakın olmuş sizin bu konuya hiçbir zaman koştunuz mu? 5 yıl il başkanlığı yaptı bu hanımefendi. Gidip de CHP'nin yaptığı işin yanlışlarına yanlış dahi diyemedi. Ama böyle bir şey yok. Şimdiden çıkıp yarış yapıyorlar. Kimin parasına yapıyorlar? Aziz milletimizin parasıyla yapıyorlar. Ben milletimin parasını asla şöyle bir şeylere harcamasını istemiyorum” diye konuştu.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.