Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MMO 30 yaşında

MMO Edirne Şubesi kuruluşunun 30’uncu yılını, odanın toplantı salonunda düzenlediği etkinlikle kutladı. Etkinlikte 30’uncu yaş pastası kesildi.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2024 21:54
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 22:01
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
MMO 30 yaşında

Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB), Makine Mühendisleri Odası (MMO) Edirne Şubesi, 30’uncu yaşını düzenlediği etkinlikte kutladı.

Makine Mühendisleri Odası Edirne Şubesi üyesi mühendislerin, odanın toplantı salonunda bir araya geldikleri etkinlikte konuşan Edirne Şube Yönetim Kurulu Başkanı Birce Altay; örgütün, meslek alanı dışında çevre ve toplum duyarlılığı ile Trakya'ya karşı kendisini görevli kabul ettiğini belirterek şunları ifade etti; “Gün geçtikçe artan Trakya'nın geneline yönelik çevre saldırıları, bugün artık geri dönülemeyecek boyutlara ulaşmıştır. Geçtiğimiz Kasım ayında Edirne Şube olarak beşincisini düzenlediğimiz, ‘Trakya'da Sanayileşme ve Çevre Sempozyumu’ ve öncesinde Kırklareli, Kapaklı ve Lüleburgaz'da düzenlediğimiz sempozyuma doğru etkinliklerimiz ile açıkça görüldü ki; Trakya'da yaşanan çarpık sanayileşme, tarımsal alanların tahribi, çarpık kentleşme, nüfus artışı ve göç, çevrenin kirletilmesi artık kanayan yaralarımız olmuştur. Sempozyumumuz da bugün çok daha önemli olarak Trakya'nın kanayan yarasına karşı olan görevimiz durumuna gelmiştir. Siyasetin acımasız güdümüyle planlanamama, planlanmama sonucu oluşan bu sorunlar, bilimsel ve toplumsal düzeyde irdelenerek kamu yönetimine, toplumumuza, geleceğe ışık tutma işlevini görmüştür. En önemlisi kamusal belge niteliği taşıyan sonuç bildirgelerimizle siyasete ışık tutma görevi ise örgütümüz, kurumlarımız, toplumumuz ve tüm siyasal çevrelerin mücadelesi sonucu başarılabilecektir. MMO Edirne Şube; TMMOB’nin en etkin bir parçası, bileşeni olarak demokratik kitle örgütleri, emek platformu, sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte bölgemizde demokrasi, eşitlik, insan hakları savaşımında her zaman en önde olmaya çaba gösterecektir. Odamızın vazgeçilmez görüşü olan çağdaş, demokratik, halktan, emekten yana, yurtsever ve anti-emperyalist bir anlayışa sahip, oda çalışmalarında, meslek ve meslektaş görev ve sorunlarının ülke ve toplum gündeminden, sorunlarından ayrılmayacağı temel ilkesinden hareketle kamu yararı için çalışmayı ödev bilecektir. Ülkemizin aydınlık bir geleceğe, yüksek teknolojiye, özgür ve demokratik toplum yapısına ulaşma savaşımında şubemizin daha nice otuz yıllarda var olmasını gönülden dilerim.”

Birce Altay’ın konuşmasının ardından 30’uncu yaş günü pastası kesilerek konuklara ikramlar sunuldu.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.