Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Müftülük personeline afet eğitimi

Tekirdağ İl Müftülüğü ile AFAD İl Müdürlüğü iş birliğinde müftülük personeline yönelik afetlerde kurtarma, arama ve tarama eğitimleri başlatıldı.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2024 12:08
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2024 12:09
Kaynak: Haber Merkezi
Müftülük personeline afet eğitimi

Tekirdağ İl Müftülüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü iş birliğiyle müftülük personeline yönelik afetlerde kurtarma, arama ve tarama eğitimleri başlatıldı.

Eğitimler kapsamında ilçe müftülükleri dâhil olmak üzere yüzlerce personele eğitim semineri veriliyor. İl Müftülüğü İsmail İpek Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerlerde afet anında arama ve kurtarma eğitimleri verildi. Eğitimlerle birlikte oluşturulan arama ve kurtarma ekipleri, herhangi bir afet anında görev alabilecek. Ekiplerin eğitimleri sürekli olarak devam edecek.

Seminerde deprem öncesi alınacak önlemler, deprem anında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler ve güvenli bir şekilde tahliyelerin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi verildi. AFAD yetkilileri, seminer sonrası sahada da personellere uygulamalı bilgi verdi. Deprem sonrası müdahale edilecek araç ve gereçlerin tanıtımı gerçekleştirdi. Deprem öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirici sunum gerçekleştirildi. 4 hafta ve 4 grup olarak sürecek eğitimlerde uygulamalı eğitimlerin tamamlanmasıyla personellere katılım sertifikası verilecek.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.