Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Mühendisler medeniyetin temel taşlarını oluşturur”

İnşaat Mühendisi Emre Akan 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü dolayısıyla tüm meslektaşlarının gününü kutlayarak “Dünya mühendisleri arasında Türk mühendisleri de hatırı sayılır bir yer ediniyor ve bu hatırı sayılır yeri zirveye taşımak için elbirliğiyle mücadele etmemiz lazım” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2023 18:31
Haber Güncellenme Tarihi: 05.12.2023 18:38
Kaynak: MERT ERİŞKİN
“Mühendisler medeniyetin temel taşlarını oluşturur”

Edirne’de İnşaat Mühendisliği yapan Emre Akan, tüm meslektaşlarının 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nü kutladı.

Akan, Dünya mühendislerinin arasında Türk mühendislerinin de yer alması için bütün Türk mühendislerinin, mühendislik etiğine sahip çıkarak özverili bir şekilde memlekete faydalı çalışmalar yapması gerektiğini söyledi. Ülkeyi kalkındıracak olanların mühendisler olduğunu belirten Akan, mühendislerin medeniyetin temel taşlarını oluşturduğunu ifade etti. Akan, mesleğe başlayacak meslektaşlarına, eğitim hayatları boyunca sürekli kendilerini geliştirmeye çalışmaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.

“GÖRDÜĞÜMÜZ HER ŞEYDE MÜHENDİSLİK VAR”

Mühendisliğin birçok alanda karşımıza çıktığına değinen Akan; “Olay sadece savunma sanayide değil yani mühendislik birçok alanda karşımıza çıkıyor. Gördüğümüz her şeyde mühendislik var. Bunun güzel örneklerini görüyoruz. Bugün İHA’lar, SİHA’lar mühendislik harikaları, o yüzden Türk mühendislerinin gerçekten özverili bir şekilde çalışması lazım. Dünya mühendisleri arasında Türk mühendisleri de hatırı sayılır bir yer ediniyor ve bu hatırı sayılır yeri zirveye taşımak için elbirliğiyle mücadele etmemiz lazım” dedi.

 “BÜTÜN MÜCADELELERİ MEMLEKETE FAYDALI OLABİLMEK OLMALI”

Akan, mesleğe başlayacak genç meslektaşlarına tavsiyelerde bulunarak şunları kaydetti; “Yeni mezun olacak mühendis kardeşlerimiz, eğitim hayatları boyunca sürekli kendilerini geliştirmeye çalışsınlar. Okulda öğrendikleri teorileri, pratikte de uygulamaya çalışsınlar. Özellikle üniversite dönemlerinde bunu yapmaya çalışsınlar. Fırsat buldukça kendi dallarıyla alanlarıyla ilgili yerlerde bulunsunlar, gözlem yapsınlar. Gerekiyorsa taşın altına elini sokup, sorumluluk alsınlar, çalışsınlar çünkü üniversite zamanlarında yapacakları bütün bu faaliyetler onlara özgüven kazandıracak ilerde de işlerini kolaylaştıracaktır. Devamında da eğitimleri bittikten sonra bütün mücadeleleri memlekete faydalı olabilmek olmalı.”

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.