Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

NEGEM İlk Mezunlarını Verdi

Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında “Aktif Yaşlanma ve Çocukların Bilişsel Gelişimini Destekleme Projesi”nin kapanış töreni, 6 Haziran 2024 Perşembe günü Kırklareli Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2024 18:11
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2024 18:12
Kaynak: Haber Merkezi
NEGEM İlk Mezunlarını Verdi

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Proje Koordinatörü Doç. Dr. Yeliz Mercan, “Aktif Yaşlanma ve Çocukların Bilişsel Gelişimini Destekleme Projesi” hakkında bilgiler verdi. Projeye aktif olarak katılan huzurevi sakinlerimizden Psikolojik İyi Oluş, Aktif Yaşlanma, Aktivite Yapma Sıklığı alanlarında gösterdikleri somut gelişimler hakkında sunum yapan Doç. Dr. Yeliz Mercan, yaşlılarımız aldıkları Psikoloji, Hukuk, İlahiyat, Müzik, Yoga ve Nefes Terapisi, Denge ve Koordinasyon, Bilişsel Oyunlar gibi derslerden yaşlılarımızın ilgi alanlarına göre bir müfredatla bu eğitimin sunulduğunu belirtti. 26 Ekim 2023 tarihinde başlayan proje faaliyetlerinin 20 hafta süresince devam ederek, 31 Mayıs 2024 tarihinde tamamlandığını ve bu süreçte en çok katılım sağlayarak farklı alanlarda birincilik yakalayan yaşlılarımıza, proje ekibine ve gönüllü öğrencilere teşekkür etti.  

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Bakanlık ve Müdürlükler bünyesinde yaşlılara dönük olarak gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı. Ülkemizde 65 yaş üstü nüfusun her geçen yıl artış gösterdiğini dile getiren Özbaş, “Yaşlılarımızın aktif bir yaşlanma süreci geçirmelerini sağlamak, tüm kurum ve kuruluşlar olarak, gençler olarak hepimizin görevi. Üniversitemizle birlikte huzurevimizdeki yaşlılarımız için yapmış olduğumuz bu faaliyet hayata aktif katılım sağlama adına bizim için çok önemli. Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Şengörür olmak üzere herkese teşekkür ediyorum, bunun bir başlangıç olduğunu bu tür projelerimize işbirliği içerisinde devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Törende, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi proje ekipleri ile projede görev alan gönüllü öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi.

Tören, NEGEM’de eğitim alan ve yaş ortalaması 75 olan Kırklareli Huzurevi sakini yaşlılara Mezuniyet Belgeleri Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Bülent Şengörür ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş tarafından verildi. Mezuniyet belgelerini alan 75’lik yeni mezunlar keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.