Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Parti logolarını gizleme derdindeler”

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, AK Parti’nin il başkanlarını ön plana çıkararak parti logolarını gizlemeye çalıştığını belirterek, “AK Parti İktidarı Edirne'de sanki bağımsız bir adayla seçime gidiyor izlenimi yaratmaktadır” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2024 17:07
Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2024 17:13
Kaynak: Haber Merkezi
“Parti logolarını gizleme derdindeler”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, AK Parti’nin parti logolarını gizlediğini iddia etti. Kahraman, son günlerde yapılan anketlerin taraflı olduğunu belirterek, “şaibeli anket sonuçlarına itibar etmeyeceğinden emin olmakla birlikte bu kirli siyaset oyununu oynayanları tarihe havale ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“BAĞIMSIZ ADAYLA SEÇİME GİDİYOR İZLENİMİ YARATILIYOR”

Kahraman, “Ülkeyi açlığa, sefalete, gelir eşitsizliğine, rant cennetine çeviren; emekliyi yokluğa, işçiyi ölüme, esnafı iflasa, gençleri işsizliğe, kadınları şiddete terk eden AK Parti İktidarı Edirne'de sanki bağımsız bir adayla seçime gidiyor izlenimi yaratmaktadır. Ülkenin genelinde genel başkanlarını ön plana çıkararak seçime giderken Edirne'de genel başkanlarını ve parti logolarını gizleme derdindeler. Çünkü; Akaryakıta her hafta gelen zamlar, Trakya topraklarının yüzde 60'ının el değiştirmesi, tarım desteklerinin bir yıl geriden ödenmesi ve ödeme tarihlerinin belirsiz olması, hayvancılığın bitme noktasına gelmesi, geçtiğimiz yıl günlük 60 ton çiğ süt toplanırken bu yıl rakamın günlük 30 tonun altına düşmüş olması, üreticiyi yok eden bu düzen AK Parti iktidarının eseridir. Çünkü; emeklilerin aylık 10 bin TL'ye mahkûm edilerek sefalete sürüklenmesi, bütçede yük görülmesi bu iktidarın eseridir. Asgari ücret ile emekçiyi açlığa, memuru yoksulluğa terk eden bu iktidardır. Çünkü Edirne halkı için öncelikli olan Cumhuriyet değerlerini, Atatürk sevgisini hiçe sayan ve halkın gözünde itibarsızlaştırmaya çalışan AK Parti iktidarıdır. Bu sebeple AK Parti; Edirne halkının hassas dengeleri ile oynamak, seçmeni yanıltmak için kasıtlı bir çaba içerisindedir.  AK Parti adayları, Ülkenin mevcut halinden sorumlu AK Parti iktidarının Edirne'deki temsilcileri değilmiş, Cumhuriyet'in tüm değerlerini, laikliği, hukukun üstünlüğünü, insan haklarını hiçe sayan anlayışın adayı değilmiş gibi davranmaktadırlar” diye konuştu.

“KİRLİ SİYASET OYUNU OYNAYANLARI TARİHE HAVALE EDİYORUZ”

Anket sonuçları hakkında açıklamalarda bulunan Kahraman, “Edirne halkının tüm bu gerçekleri göreceğinden ve 31 Mart Pazar Günü sandığa giderken ülkemizi, şehrimizi, kadınlarımızı, çocuklarımızı ve gençlerimizi düşünerek, Atatürk ve Cumhuriyet sevdasını, kimliğini ve seçmen kağıdını yanına alarak sandığa gideceğinden ve oyunu bu kirli siyaset anlayışının Edirne'de yerel iktidarı kazanmasını engellemek için Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve onun adayı Av. Filiz Gencan Akın'a vereceğinden eminiz. Bu yüzden taraflı ve şaibeli anket sonuçlarına itibar etmeyeceğinden emin olmakla birlikte bu kirli siyaset oyununu oynayanları tarihe havale ediyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.