Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Pazar girişindeki çamur haftaya çözülecek

Edirne’de Pazartesi ve Cuma günleri kurulan şehir merkezindeki pazarın girişinde, hızlı tren çalışmaları dolayısıyla oluşan çamur sorunu, gelecek hafta çözülecek.

Haber Giriş Tarihi: 16.02.2024 17:35
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2024 17:37
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Pazar girişindeki çamur haftaya çözülecek

Edirne’de Pazartesi günleri sebze-meyve pazarı, Cuma günleri ise Ulus Pazarı’nın kurulduğu pazaryerinin girişi, son haftalarda hızlı tren inşaat çalışmaları sebebiyle oluşan çamurdan dolayı vatandaşların giriş çıkışlarını olumsuz etkiliyordu.

Yaşanan olumsuzluğun farkında olduklarını söyleyen Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Barış Atkoşan, Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne durumu ilettiklerini, önümüzdeki hafta içerisinde girişe malzeme döküleceğini söyledi. Atkoşan; “Son 2 haftadan beri, özellikle pazarın girişindeki iş makinelerinin yoğun bir çalışması oldu. Daha evvel Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile irtibata geçtik ve oraya bir malzeme serimi yapıldı. Bu hafta itibariyle de tekrar talepte bulunduk. Önümüzdeki hafta inşallah Pazar girişini çamurdan arındırmış olacağız. Yine oraya geçici bir önlem alacağız. İş makineleri çok yoğun bir çalışma gerçekleştirdi ve mevcut çamurlu ortam oluştu” dedi.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.