Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Protestoculardan ilaç boykotu çağrısı

İsrail’in Gazze’deki saldırıları Edirne’deki tıp fakültesi öğrencileri ve doktorlardan oluşan bir grup tarafından bir yürüyüşle protesto edildi. Protestocu grup doktorlara, Gazze’deki zulme destek olan firmaların ilaçlarını boykot etme çağrısında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2024 17:45
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2024 17:45
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Protestoculardan ilaç boykotu çağrısı

Bir grup doktor ve tıp fakültesi öğrencisi ile sağlık çalışanlarından oluşan bir grup Edirne’de yaptığı bir yürüyüşle Gazze’deki İsrail saldırılarını protesto etti. Eski Cami’den Saraçlar Caddesi’ndeki PTT binası önüne kadar sessiz yürüyen grup burada bir açıklama yaptı.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Muammer Morkoç tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Gönlü ve duası Filistin’in yanında olan vicdan sahiplerinin ise en büyük silahlarından biri: Boykot. Hayatımızın her alanında ve mesleklerimizde ‘boykot’ çağrımızı tekrarlıyoruz. Boykot; direniştir, mücadeledir, aktif bir eylemdir, istikrar sağlanırsa düşmanı yenecek güçtedir. Tüm meslektaşlarımıza zulme destek olan ilaç firmalarını boykota devam etmeyi hatırlatıyor, Sağlık Bakanlığı yetkililerinden de aynı hassasiyeti hastane eczanelerinde göstermesini bekliyoruz. Halkımızdan da biz doktorlara ve eczacılara ilaç boykotunu hatırlatmasını bekliyoruz. Buradan devletimize sesleniyoruz: Filistinli kardeşlerimizin yararına olacak bütün adımları destekliyoruz ve sonuna kadar arkasında olduğumuzu bildiriyoruz.  Bu konuda sağlık çalışanları olarak gereken bütün desteği vermeye hazırız. Bununla birlikte bu süreçte terör devletiyle olan ticaret hacminin artarak devam ettiğine dair haberler ile yöneticilerin masalarında ve alışveriş listelerinde boykot markalarının olması bizleri düşündürmekte ve rahatsız etmektedir. Biz siviller olarak zulme açıktan destek veren firmalara ve buna göz yumanlara karşı boykota devam etmekte kararlı olduğumuzu tekrar ve tekrar ilan ediyoruz. İnsanlık dışı bütün eylemlerden kurtulmak için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz.”

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.