Hava Durumu

SAADET’TEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin de bir kutlama mesajı yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2023 09:41
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2023 09:41
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
SAADET’TEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak tüm halkımızın bayramını kutladı. 

 “Türkiye huzur içinde yaşayan, mutlu ve müreffeh insanlar ülkesi olduğu oranda Cumhuriyet gerçek manasına kavuşacaktır” açıklamasını yapan Av. Tekin, Milletimizin en zor zamanlarda bile tarih yazdığını ve olmaz denileni başardığına vurgu yaparak, ''Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin isimsiz nice kahramanlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Onların Milli Mücadele'de ortaya koydukları azim ve cesaret her zaman yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, yeniden büyük Türkiye'yi kurma konusundaki kararlılığımızın en büyük gücü olacaktır” dedi.

“DİK DURURSAK BU KARDEŞLİK BOZULMAZ”

Ülkemizin ekonomik, siyasi ve kültürel kuşatmalarla zayıf lokma haline getirilmek istendiğine dikkat çeken Tekin, “İstiklal mücadelesi yıllarında ülkemizi topla tüfekle parçalayamayacağını anlayan şer güçler, bugün çok daha sinsi ve karanlık planlarla ülkemizi bölmeye çalışıyorlar. Müslümanların üzerinde oynanan en sinsi ve en kirli oyunlardan biri terör olayları ve BOP (Büyük Ortadoğu) Projesidir. Dış güçler taşeron terör örgütleri eliyle bin yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan milletimizin arasına fitne sokmaya çalışmakta, bu yolla da bir kardeş kavgası çıkarmayı amaçlamaktadırlar. Biz, dik durursak bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Yeter ki Müslümanlar olarak birlik ve beraberliğimizi gereği gibi sağlayalım. Günümüz Dünyasında Müslümanlar dışında dünyanın doğusunda, batısında, kuzeyinde, güneyinde birlikler oluşturulmuş, biz ise kurulan birliklerimizi (D-8 İslam Birliği) dahi harekete geçiremedik. Bu konunun bir an önce ele alınması olmazsa olmazlarımızdandır. Milletimizin sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile bundan böyle karanlık oyunlara düşmemeliyiz" şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.