Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevirdiler

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’ kapsamında farkındalık oluşturmak ve vatandaşları bisiklet kullanmaya teşvik etmek amacıyla ‘Bisiklet Turu’ etkinliği düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2024 09:52
Haber Güncellenme Tarihi: 04.06.2024 09:52
Kaynak: Haber Merkezi
Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevirdiler

Süleymanpaşa ilçesi Sahil bandında gerçekleştirilen hem sürdürülebilir hem de çevre dostu yeşil ulaşımın öneminin vurgulanması amacıyla organize edilen etkinliğe çok sayıda sporcu katıldı. Yelken Kulübü’nün önünden başlayan Bisiklet Turu Sahil Dolgu Alanı’nda sona erdi. Etkinlikte bir araya gelen bisikletliler, sahil boyunca sağlık için pedal çevirdi.

Turun tamamlanmasının ardından yapılan çekilişle katılımcılar arasından belirlenen 3 kişiye 3 adet bisiklet hediye edildi. Şanslı bisikletçilere hediye bisikletleri Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Yüksel Özdal ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nilüfer Ayça Albayraktar tarafından teslim edildi. 

Bisiklet farkındalık etkinliğine katılan tüm doğa dostu katılımcılara teşekkür eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Bisiklet hem sağlık için hem de çevre dostu ulaşım için önemli bir araç. Çevre dostu ve sağlıklı ulaşım aracı olan bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla Birleşmiş Milletler 3 Haziran'ı ''Dünya Bisiklet Günü'' ilan etmiştir. Biz de bu doğrultuda bugünün önemini vurgulamak, bisiklet konusunda farkındalığı artırmak ve halkımızı bisiklet kullanmaya teşvik etmek amacıyla bu güzel etkinliği düzenledik. Spor insanı özgürleştirir. Bisiklet sporu sağlıklı yaşamın da anahtarıdır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Daha yeşil, daha temiz, sürdürülebilir bir yaşam için bisikletiyle etkinliğimize katılan ve bizimle birlikte pedal çevirmenin keyfine ortak olan tüm spor ve doğa dostlarına teşekkür ediyorum. Çekiliş sonrası bisiklet kazanan şanslı hemşehrilerimize de keyifli sürüşler diliyorum.” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.