Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Şahi Spor Kulübü güreşçilerine ödül töreni

Türkiye Güreş Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Şamil Doğu Delen öncülüğünde, Edirne Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Belgin İba ve MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu’nun katılımı ile güreş ailesi buluşması ve başarı gösteren Şahi Spor Kulübü güreşçileri ödül töreni gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2024 17:19
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2024 17:19
Kaynak: HİLAL PEKER
Şahi Spor Kulübü güreşçilerine ödül töreni

Türkiye Güreş Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Şamil Doğu Delen'in liderliğinde, Edirne Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Belgin İba ve MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu'nun da katılımıyla, güreş ailesi bir araya geldi. Şahi Spor Kulübü güreşçilerinin 2023 yılında gösterdikleri başarı için ödül töreni de düzenlendi. Bu özel etkinlik, güreş sporunun önemine vurgu yaparak, sporcuların başarılarını kutlamayı amaçladı. Aynı zamanda, güreşin Edirne'deki gelişimine katkı sağlamak ve bu alanda yeni projelerin hayata geçirilmesini teşvik etmek amacıyla yapılan buluşma, güreş camiası tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Program güreş gösterisi ile başlayarak Şamil Doğu Delen’in konuşması ile devam etti. Edirne Şahi Spor Kulübü olarak 8 Kırkpınar'a girdiklerini ve 7’sinde derece yaptıklarını söyleyen Delen, güreşin sadece bir spordan ibaret olmadığını söyledi. Delen, Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Belgin İba’nın kapalı güreş salonu sözünü hatırlatarak destekleri için teşekkür etti. Delen, İba’ya yazdığı kitabı ve hediyeleri takdim etti.

“EN BÜYÜK ARZUMUZ EDİRNE'DEN BAŞPEHLİVAN ÇIKARMAK”

İba, göreve geldikten sonra spora destek vermek için tüm imkanları, sporcuların önüne sereceklerini söyleyerek şöyle konuştu; “İnşallah göreve geldikten sonra elimizden ne geliyorsa bu spora destek vermek için her türlü imkanları, sporcularımızın önüne sereceğiz. İl dışı ve yurt dışı müsabakalarında araç tahsisini bizler yapacağız. Bu anlamda yaşadığınız sıkıntılara şahidiz. İnşallah bunların çözülmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Yine kulüplere ayni ve nakdi yardımlarda desteğimiz olacak. Bu konuda da kulüplerimizi kimsenin kapısına göndermeden belediye olarak onlara sahip çıkacağız. Başarılı sporcularımızın ödüllendirilmesinde yine desteğimiz olacak. Belediye olarak bu ödüllendirme işlemini biz yapacağız. Tabii en büyük arzumuz Edirne'den başpehlivan çıkarmak. Bu konuda sizlerle istişare ederek kimlerle faydalı yol yürüyebileceksek bu anlamda da başpehlivanları sizlerle ortak karar kararlaştırarak şehrimize getireceğiz. Sadece yağlı sporlarda değil minder sporunda da kadınlarımızın güreşinde de onlarla birlikte de yürümek istiyoruz. Minder sporunda da gençlere bu sporu yapmaları için olanaklar sağlayacağız. Edirne dışında güreşen sporcularımıza imkanlar sağlayarak onların ilimiz adına güreşmelerine destek vereceğiz.”

“EDİRNE'YE GELEN MİSAFİRE YIL BOYUNCA GÜREŞ SEYRETTİRELİM”

Güreşçilere kapalı antrenman salonu sözü veren ve 12 ay boyunca iklim şartları müsaade ettiği sürece güreş sporunu izlemeye olanak sağlayacaklarını belirten İba; “Yine Kültür Mirasları Listesine giren Kırkpınar’ımızı turistlere sergileyeceğimiz bir alan inşa ederek Edirne'mize gelen her bir turistimizi 12 ay boyunca iklim şartları müsaade ettiği sürece bu güreşi, bu sporu izlemelerine imkân sağlayacağız. Bunu gerçekten çok arzu ediyoruz. Çünkü biz güreş sporu izlendiğinde insanda hayranlık bırakan bir spor. Gerçekten canlı izlemelerini sadece 3 güne sığdırmadan 12 ay boyunca Edirne'ye gelen her bir misafirimize güreşi izletmeyi çok arzu ediyoruz. Bizim iklim koşullarımız maalesef onların ancak Nisan ve Mayıstan sonra antrenman yapmalarına imkân sağlıyor. Güreşçilerimize kapalı bir antrenman sahası sözü veriyoruz buradan. İnşallah 12 ayın her ayında bu sporun antrenmanını yapacaklar” diye konuştu.

Program 2023 yılı Kırkpınar güreşlerinde başarı elde etmiş sporculara ödül takdimi ve ok gösterisi sonrası sona erdi.

HİLAL PEKER

Kaynak: HİLAL PEKER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.