Hava Durumu

Saraçlar’a Diyabet Günü Standı

Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında Saraçlar Caddesi’nde Edirne Belediyesi ve Trakya Üniversitesi Çocuk Ergen Diyabet ve Obezite Ünitesi beraber stant açtı. Gün boyu bilgilendirme ve ölçümler yapılacak

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2023 15:52
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2023 15:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Saraçlar’a Diyabet Günü Standı

Trakya Üniversitesi Çocuk Ergen Diyabet ve Obezite Ünitesi’yle Edirne Belediyesi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Edirne’de, Saraçlar Caddesi’nde stant açtı. Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri, Halk Sağlığı hemşirelerinin, gün boyunca vatandaşlara kan şekeri ölçümleri, boy ve kilo taramalarının ve bilgilendirmelerin yapılacağı belirtildi. Etkinlik hakkında bilgiler veren Trakya Üniversitesi Çocuk Diyabet Eğitim Hemşiresi Leyla Avcıbaşı; “14 Kasım Dünya Diyabet farkındalık günü için Trakya Üniversitesi Çocuk Ergen Diyabet ve Obezite ünitesi olarak ve Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri, Halk Sağlığı Hemşireleri olarak burada stant açtık. Halkı bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak için buradayız. Kan şekeri ölçümleri yapacağız, broşürler dağıtacağız, hastaların boy ve kilolarına bakıp küçük bir tarama yapacağız” dedi.

Uzun yıllar beraber çalıştığı arkadaşlarıyla bu etkinlikte olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ise “Edirne Belediyesi ve Trakya Üniversitesi Pediatrik Endokrinoloji bölümüyle beraber Dünya Diyabet Günü haftasında etkinlik yapıyoruz. Bizim için önemli olan böyle bir günde çocuklarımızın bilinçlendirilmesi. Bu konuda halkımızın diyabetle nasıl baş edeceği, nasıl yaşanacağı konusunda arkadaşlar bilgi verecekler. Edirne Belediyesi olarak bizimle beraber bir etkinlik yaptıkları için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.