Hava Durumu

Saraçlar‘da anneli çocuklu boykot çağrısı

Meryem Demir ve Ceylan Altıntaş, Saraçlar Caddesi’nde Dünya Çocuk Hakları Günü ve Gazze’de ölen çocuklara dikkat çekerek, vatandaşlara farkındalık yaratmak adına broşür dağıtıp İsrail ürünlerini boykot etti.

Haber Giriş Tarihi: 21.11.2023 17:27
Haber Güncellenme Tarihi: 21.11.2023 17:27
Kaynak: MERT ERİŞKİN
Saraçlar‘da anneli çocuklu boykot çağrısı

Meryem Demir ve arkadaşı Ceylan Altıntaş, Saraçlar Caddesi’nde Gazze’de ölen çocuklar için duyarlılık ve farkındalık oluşturmak adına hazırladıkları broşürleri dağıtıp İsrail ürünlerini boykot etti. Dil, din, ırk fark etmeksizin çocuğun her yerde çocuk olduğunu söyleyen Demir, bu anlayışla broşür hazırlayıp farkındalık oluşturmak adına arkadaşı Ceylan Altıntaş’la karar verdiklerini belirtti. Daha öncede duyarlılığı olduğunu fakat Gazze’de yaşanan savaşta katledilen çocuklara şahit olduktan sonra herkesin çocuğunun başına gelebileceğini söyledi. İki arkadaş çocuklarıyla beraber Saraçlar Caddesi’nde vatandaşları Türk markaları hakkında bilgilendirdi.

“ÖLEN İNSANLIK, ÖLÜ OLAN BİZLERİZ”

Çocukların öldürüldüğü ve harekete geçilmediğini belirten Meryem Demir, “Filistin’de insanlar, çocuklar öldürülüyor. Burada aslında ölen insanlık, ölü olan bizleriz. Şu anlamda ölü olan bizleriz. Çünkü orada çocukların öldürüldüğüne şahit olmamıza rağmen harekete geçemiyorsak aslında orada ölü bizleriz” dedi.

“ANNE OLMAMIZ SEBEBİYLE DE EMPATİ KURDUK”

Meryem Demir, özellikle anne olma sebebiyle harekete geçtiklerini belirterek “Daha öncede duyarlılığımız vardı. Fakat bu son olan olaylardan sonra artık geceleri uyuyamamaya başladık. Çünkü yediğimiz yemeklerden bile zevk almamaya başladık. Bu bizi harekete geçirdi ve özellikle anne olmamız sebebiyle de empati kurduk. Bizim çocuklarımız da böyle olabilirdi. Yarın benim kızımın ya da sizin çocuklarınızın başına da gelebilir” diye konuştu.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.