Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sezer’den Tıp Bayramı kutlaması

Edirne Valisi Yunus Sezer 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2024 10:50
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2024 10:51
Kaynak: Haber Merkezi
Sezer’den Tıp Bayramı kutlaması

Edirne Valisi Yunus Sezer Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda şunlara yer verdi:

“14 Mart 1827 tarihinde Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adlı tıp okulunun kurulması ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilirken, okulun kuruluş tarihi olan 14 Mart tarihi de Tıp Bayramı olarak kabul edilmiştir.

Hekimlerimiz; gerek kendi uzmanlık alanlarında ürettikleri bilgilerle tıp dünyasına katkılar sunmakta ve gerekse dünyada tıp alanında gelişmeleri yakından takip ederek uygulamaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözlerini kendilerine şiar edinen hekimlerimizin bilgi, birikim ve özverili çalışmalarını dün olduğu gibi bugün de ve yarın da sürdüreceklerine inancımız tamdır.

Son yıllarda sağlık alanında yapılan yatırımlarla şehir hastaneleri hizmete alınmış ve bununla birlikte ülkemiz sağlık turizminden de hak ettiği payı almaya başlamıştır. Bu bağlamda iki ülke ile sınırı olan Edirne’ye komşu ülkelerden hastalar tedavi olmak üzere gelmektedirler. Balkanların kültür ve turizm başkenti olan Edirne, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, özel hastaneleri ve sağlık çalışanları ile bölgenin sağlık merkezi olma yolunda da emin adımlarla ilerlemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; insan hayatını her şeyin üstünde tutan, zorluklara aldırmadan fedakârca vatandaşlarımıza hizmet sunan, sağlık çalışanlarına şiddet yerine derin bir minnet duygusunun akıllarda ve kalplerde yer etmesi temennisiyle tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.